Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jawność wynagrodzenia w ofertach pracy - zmiany w prawie pracy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516041 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 08:37

Kandydaci do pracy już na etapie przeglądania ofert zatrudnienia będą znać wysokość wynagrodzenia proponowaną przez pracodawców - przewiduje poselski projekt nowelizacji kodeksu pracy.

Powrót do artykułu: Jawność wynagrodzenia w ofertach pracy - zmiany w prawie pracy

#2 Guest_Aktywnie szukający pracy

Guest_Aktywnie szukający pracy
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 08:37

"W naszych realiach zdarzają się przypadki, gdy pracodawca na etapie rozmowy kwalifikacyjnej pyta kandydata o to, za ile najmniej podjąłby zatrudnienie" Zdarzają sie przypadki? To jest nagminne! Gdy ja pytam rekrutera o stawkę na dane stanowisko, zawsze tak odkręca pytanie, żeby to jemu podać swoje widełki. W niektórych przypadkach rekruterzy nie mówią nawet czy jest zbieżność z widełkami jakie może zaproponowac firma... I często zostaje właśnie to najmniej..

#3 Guest_Włodzimierz

Guest_Włodzimierz
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 09:06

Jedyną ważną sprawą jest likwidacja śmieciówek. Praca niewolnicza w XXI wieku i w centrum Europy jest pryszczem w prawodawstwie i praktyce zatrudnienia. Jakiś pan wiceminister wypowiadał się w telewizji w rozmowie z gościem z partii Razem, że to nie jest prosta sprawa, bo wymaga uzgodnień. Likwidacja bezprawia nie wymaga uzgodnień. Ciekawe, że prześmieszna Komisja Europejska nie zajmuje się takimi sprawami. Różni oficjele dziwią się też często dlaczego tak niewielu rencistów i emerytów podejmuje pracę. Jest kilka powodów. Rencista nie otrzyma z ZUS-u orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy, jeżeli podejmie jakąkolwiek pracę/jest niezdolny do pracy w zawodzie wyuczonym i wykonywanym do renty/. Po orzeczenie o niepełnosprawności musi iść do Zespołu ds Orzekania. Dlaczego nie są waloryzowane dopłaty z PFRON dla firm zatrudniających niepełnosprawnych? Dlaczego nie ma dopłat dla emerytów niepełnosprawnych? Emeryt, który chce kontynuować pracę po rencie jest z automatu "zatrudniany" na zlecenie. Jakby się śmieciówki nie nazywały i tak będą formą niewolnictwa i ograbiają rynek pracy z chętnych pracowników. Umowa o pracę nieetatowa czy umowa na czas wykonyania określonej pracy, to dalszy ciąg bezprawia.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 10:31

Jedyną ważną sprawą jest likwidacja śmieciówek.  Jakby się śmieciówki nie nazywały i tak będą formą niewolnictwa i ograbiają rynek pracy z chętnych pracowników. Umowa o pracę nieetatowa czy umowa na czas wykonyania określonej pracy, to dalszy ciąg bezprawia.

Ograniczony jesteś.

Szkoleniowca, który jest mi potrzebny na 16 godzin raz na pół roku mam zatrudniać na umowę o pracę? Gościa, który jest mi potrzebny dwa/trzy razy na miesiąc do zabezpieczenia i pomocy w przeładunku na 15-20 godzin też na umowę o pracę?

Płacić im za proporcjonalny urlop za cały miesiąc (co najmniej 1 dzień), badania wstępne, szkolenia bhp, tysiące papierków wypełniać do zatrudnienia wypełniać, bo ty masz wizję braku umów cywilnoprawnych? 

#5 Guest_Rekruter

Guest_Rekruter
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:20

Regulacjami prawnymi nie da się zastąpić zdrowego rozsądku. Każda rekrutacja jest inna. Jeżeli szukam operatora, który ma tylko wciskać guzik to nie będę stawiał wygórowanych wymagań i z drugiej stronie nie zaproponuję dużych pieniędzy. Jeżeli potrzebuję fachowca, który ma się wykazać wiedzą i doświadczeniem w zakresie, który nie jest często spotykany to moje wyobrażenia co do wynagrodzenia mają drugorzędne znaczenie - to ten człowiek mi powie ile muszę mu zapłacić. Nie rozumiem celu regulacji prawnej - każdy ma przecież wolną wolę i w żadnej sytuacji kandydat nie jest zmuszony przyjąć propozycji potencjalnego pracodawcy. Rezultatem takiego sztucznego wymogu będzie podawanie abstrakcyjnych widełek typu od 2.000 zł netto do 10.000 zł netto / miesiąc

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:26

A ja uważam, że to świetny pomysł z jawnością.
Nie będzie marnowania czasu na jałowe rozmowy kwalifikacyjne kiedy zobaczę wcześniej kwotę, która mnie nie zainteresuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych