Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga rehabilitacyjna w rozliczeniu rocznym PIT w 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197992 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 15:07

Podatnik będący osobą niepełnosprawną i posiadający orzeczenie o niepełnosprawności oraz podatnik, który ma na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, który ponosi wydatki na cele rehabilitacyjne bądź na cele ułatwiające wykonywanie czynności życiowych, może w zeznaniu rocznym PIT odliczyć od dochodu (przychodu) niektóre z tych wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Prezentujemy broszurę informacyjną Ministerstwa Finansów dotyczącą zasad rozliczania tej ulgi w roku 2019 (za rok 2018).

Powrót do artykułu: Ulga rehabilitacyjna w rozliczeniu rocznym PIT w 2019 r.

#2 Guest_Krys

Guest_Krys
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 15:07

Jestem osobą z lekkim stopniem niepełnosprawności o dochodach 10000 PLN będąca na utrzymaniu mojego współmałożonka który jest wspówłaścicielem samochodu wraz z naszym synem - czy współmałożonek może odliczyć w PIT 2018 ulgę rehabilitacyjną ?

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 marzec 2019 - 21:27

Tak, twój mąż może odliczyć ulgę za samochód. 

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5283 postów

Napisano 18 marzec 2019 - 09:06

Skoro ty masz stopień niepełnosprawności to tylko ty możesz rozliczyć ulgę rehabilitacyjną. Nie ma problemu, że mąż, a nie ty jesteś właścicielem samochodu, ponieważ jest to współwłasność małżeńska.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 marzec 2019 - 21:42

No tak, masz rację, bo tu osoba niepełnosprawna ma dochód, którego kwota pozwala na odliczenie ulgi.

#6 Guest_edek

Guest_edek
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 06:37

jestem rolnikiem mam 62lata czy ja mogę korzystać z ulg podatkowych gdyż pieniadze przeznaczam na leki rehabilitycje a mam emerytury tylko 980 zł///na rękeczy mogę

#7 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5283 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 08:21

Jeśli jesteś emerytem, otrzymujesz PIT i masz ustalony stopień niepełnosprawności możesz korzystać z ulgi na leki, na samochód (jeśli jesteś właścicielem) itp.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych