Skocz do zawartości

Deklaracja DRA-POMOCY!

zus dra dobrowolne zdrowotne rozliczenie

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_szuetam

Guest_szuetam
  • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 11:06

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Mam złożyć deklarację rozliczeniową za luty. Sytuacja wygląda następująco: byłem zgłoszony do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego z kodem 241000 od 1 do 18 lutego (data założenia działalności gospodarczej). Od 18 lutego jestem wyrejestrowany z dobrowolnego ubezpieczenia i zgłoszony z kodem 051000. Składając deklarację za luty, nie mogę w jednym dokumencie wykazać wszystkich raportów, ponieważ wychodzi błąd krytyczny związany z błędnym terminem przekazywania deklaracji. Dla dobrowolnego zdrowotnego jest to 4, a dla działalności gospodarczej to symbol 2. Wyłączyłem z deklaracji raport RZA, obliczylem składki proporcjonalnie (za wyjątkiem zdrowotnego) i deklaracja jest OK. Tylko, co zrobić z ubezpieczeniem dobrowolnym? Złożyć kolejną deklarację za ten sam miesiąc? Bardzo proszę o pomoc, jak prawidłowo wypełnić DRA. Próbuję już wszystkich możliwości i niestety wszystkie kończą się błędem.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, dra, dobrowolne zdrowotne, rozliczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych