Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrahent nie płaci

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ikulik

ikulik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 15:29

Witam, jestem wykonawcem usług hydraulicznych, oczywiście że prowadzę działalność gospodarczą, dostałem pilnie zlecenie od firmy A na instalacje wodno-kanalizacyjne, firma A jest jakimś pośrednikiem firmy B, dostałem na maila projekt do wyceny, ale firma A poprosiła przez telefon zacząć prace, bo to było pilne. Po trzech dni od rozpoczęcia prac wysłałem ofertę. Przez cztery dni skonczyłem prace i tylko część robót było wykonano, bo firma B zdecydowała zlecić resztę innej firmy wykonawczej. Po zakonczeniu mojich robót, właściciel firmy A nie odbiera telefon, zkontaktowałem się drogą telefoniczne z kierownikiem budowy (firmy B) i byłem poinformowany że wszystkie roboty byli już odebrany bez żadnych zastzeżeń. Wystawiłem fakturę VAT na firmę A (od której dostałem zlecenie), wysłałem drogą mailowo, ale czas rozliczenia już mineł. Co teraz mam zrobić? Czy mam wogóle szanse na odzyskania kasy? Nie mam żawartej umowy, tylko na ustne. Nazwe firmy dostałem przy rozmowie, ale sprawdziłem przez CEIDG, to taka firma jest tylko jedna w Polsce, chyba że mi wprowadził w błąd podał nazwe nie swojej firmy. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

#2 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 07 marzec 2019 - 08:57

Po pierwsze dobrze byłoby omówić sprawę z prawnikiem. Prawnik wypyta Pana o dokładny przebieg "współpracy". Może są jakieś maile lub smsy. One mogą być pomocne a z opisu wynika, że coś może Pan mieć.

Na pewno warto wysłać wezwanie do zapłaty.

W razie potrzeby proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

www.szczecinskiadwokat.pl

Blog: WypowiedzenieUmowy.pro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych