Skocz do zawartości

Zdjęcie

odziedziczyłem spadek wraz z długami

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinnn

marcinnn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 luty 2019 - 20:18

witam mam ogromny problem ponieważ zmarł mi ojciec i po jego śmierci dowiedziałem się że ma pozaciągane kredyty w różnych bankach, oraz parabankach ( największy w Skoku) gdy udałem się do skoku żeby się dowiedzieć jaka to jest kwota, czy kredyt był ubezpieczony, oraz co mam teraz z tym zrobić usłyszałem że " dowie się Pan w odpowiednim momencie - jak będziesz Spadkobiercą.  z tego co samemu udało mi się wygrzebać w dokumentach jest to kwota około 50 tysięcy zł ( 34 kredytu + odsetki). Mam jeszcze brata który powiedział że nie chce mieć z tym wszystkim nic wspólnego, wiec wszystko zostaje na mojej głowie!! Jeżeli chodzi o majątek mojego ojca to posiada on pole o wartości około 80 tysięcy ale na współwłasność ze swoim bratem a moim wujkiem (czyli po 40 tys na głowę), oraz kiedyś odziedziczy po Babci posiadłość wartą około 100 tysięcy - ale to wraz ze wspomnianym wujkiem na pół (ale dopóki babcia żyje jest to jej i niech żyje jak najdłużej)!

pytań z mojej strony jest naprawdę wiele:
jak się dowiedzieć ile jest tego całego długu? (na jakiej podstawie ktoś udzielił mu kredytu 50 tys przy dochodzie 800 zł?)
co mam zrobić żeby było najlepiej dla mnie oraz całej reszty?
czy jeżeli ja również zrzeknę się spadku jak chce zrobić mój brat spadek spadnie na resztę rodziny??? (babcie wujka...)??
czy jeżeli zrzekną się tego spadku będzie mi się należał późniejszy spadek po zmarłej babci?

a może w ogóle ktoś miał już podobny przypadek i jak to się skoczyło? 

Marcinnn

#2 cz.roma

cz.roma

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 23 luty 2019 - 20:10

jak się dowiedzieć ile jest tego całego długu?

Udać do komornika i dowiedzieć, jak długo i za ile
Spis inwentarza będzie zawierać istotne dane o wszystkich długach
i wykaz wszystkich przedmiotów należących do spadku oraz ich wartość

co mam zrobić żeby było najlepiej dla mnie oraz całej reszty?

Jeżeli aktywa będą przewyższać pasywa, przyjąć spadek

czy jeżeli ja również zrzeknę się spadku jak chce zrobić mój brat spadek
spadnie na resztę rodziny??? (babcie wujka...)??

Tak

czy jeżeli zrzekną się tego spadku będzie mi się należał
późniejszy spadek po zmarłej babci?

Tak

#3 Guest_maniak

Guest_maniak
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 18:32

Jeśli zdecydujesz się na przyjęcie spadku to skontaktuj się w razie wszczęcia egzekucji przez komornika z kancelarią Lexa - od lat skutecznie chronią majątek dłużników, w tym i dłużników rzeczowych bo takim będziesz nabywając nieruchomości z zabezpieczeniami hipotecznymi. Oni poprowadzą Cię i pomogą uniknąć takich egzekucji

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy