Skocz do zawartości

Komornik za brak wymeldowania po śmierci matki

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 11:37

Witam. Od 15 lat nie mieszkam w Polsce.Niedawno zmarła moja matka główny najemca lokalu. Dowiedziałem się że mama miała zadłużenie i że ja byłem zameldowany w tym mieszkaniu. Odzucilem spadek po mamie ale właściciel mieszkania wytoczył mi sprawę gdyż nie wymeldowałem się z tego lokalu po śmierci mamy. Ja nie wiedziałem że jestem tam zaneldowany.Nie przebywam i nie odbieram poczty od 15 lat spod tego adresu.Wlasciciel nie poinformował mnie o wszczęciu sprawy komorniczej przeciwko mnie.Minął rok.Dowiedzialem się że jest postępowanie sądowe przeciwko mnie i że będę musiał spłacić długi i koszt wynajmu lokalu po śmierci mamy. Tzn za około rok dzierżawę. Czy to jest zgodne z prawem ? Proszę o pomoc i infornacje.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:21

Wszystko jest zgodne z prawem. Opuszczasz lokal, powinieneś wymeldować się. Tłumaczenie, że nie wiedziałeś o meldunku jest słabe i nikt się na to nie złapie.

#3 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:49

Sprawa jest na etapie komornika (po wyroku) czy dopiero na etapie sądowym? Jesli sprawa jest na etapie komornika, to jest gorzej. ale to co możesz zrobić, to próbować wznowić postępowanie cywilne (te, na podstawie którego komornik prowadzi teraz postępowanie egzekucyjne). Musiałbyś jednak udowodnić, że nie wiedziałeś o toczącej się sprawie.

Zameldowanie nie ma nic do rzeczy - sam fakt zameldowania/wymeldowania nie rodzi żadnych skutków cywilnoprawnych. to jedynie czynność administracyjna. Skoro odrzuciłeś spadek, to znaczy, że nie ponosisz odpowiedzialności za długi matki. Samodzielnie za długi  z mieszkania odpowiadałbyś jedynie wtedy, gdy byłbyś stroną umowy najmu z właścicielem mieszkania, Skoro nie byłeś, to nie ma podstaw do obciążania Cię długiem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy