Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla osoby niepełnosprawnej

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671920 postów

Napisano 20 luty 2019 - 08:05

Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługuje osobie niepełnosprawnej o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Wymiar dodatku do urlopu wynosi 10 dni w każdym roku kalendarzowym. Na jakich zasadach udziela się urlopu? Kiedy nabywa się prawo do pierwszego dodatkowego urlopu?

Powrót do artykułu: Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla osoby niepełnosprawnej

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 08:05

witam, Czy dodatkowy urlop jest proporcjonalny? np pierwszy urlop został przyznany w styczniu a z końcem marca kończy się umowa. Czy w tym przypadku pracodawca przyznaje urlop proporcjonalnie za 3 miesiące (czyli 4 dni) czy w całości (10 dni)?

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5390 postów

Napisano 20 luty 2019 - 08:44

Nie wiem co znaczy wg ciebie "przyznaje"?

Masz prawo do 10 dni, ale skoro umowa rozwiąże się możesz tylko skorzystać proporcjonalnie do okresu zatrudnienia.

#4 Guest_KINGA

Guest_KINGA
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 19:50

9 lipca 2018 minął rok od podpisania umowy,otrzymałam 10 dni dodatkowego urlopu (stopień znaczny),czy w 2019 znowu muszę czekać do 9 lipca żeby ten urlop mi przysługiwał?czy to jest jak przy wypoczynkowym,że za każdy miesiąc należy się jakaś część?jeśli teraz zdecydowałabym się na odejście jak to będzie liczone?

#5 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:53

od 1 stycznia przysługuje cały urlop 10 dni 

Jezeli zwolnisz sie wczesniej urlop zostanie przeliczony proporcjonalnie do okresu zatrudnienia 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 06:10

9 lipca 2018 minął rok od podpisania umowy,otrzymałam 10 dni dodatkowego urlopu (stopień znaczny)

A to była twoja pierwsza umowa o pracę po ustaleniu stopnia niepełnosprawności?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych