Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek w pracy i ubezpieczenie PZU Plus

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomm

Tomm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 luty 2019 - 11:40

Dzień dobry. Pytanie jest, czy mogę złożyć wniosek o odszkodowanie w PZU plus (wypadek w pracy) uszkodzenie łakotki 3 stopnia, L4 3m-c i teraz nie całe 2 lata czekanie na zabieg NFZ... takie realia.
Czy mogę teraz po L4 złożyć wniosek o odszkodowanie a później dodatkowo po samym zabiegu?

#2 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 13:25

jeśli ubezpieczenie obejmuje pozycję "pobyt w szpitalu", "wypadek w pracy", jak najbardziej można

kolejny pobyt w szpitalu i jeśli ubezpieczenie obejmuje odszkodowanie za dany rodzaj zabiegu - jak najbardziej później można złożyć ponownie

#3 Tomm

Tomm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 luty 2019 - 01:08

Więc jeśli nie mam w umowie odszkodowania za zabieg kolana, to lepiej teraz po L4 złożyć wniosek o odszkodowanie z racji nagłego wypadku w pracy? Bo czekając na zabieg prawie 2 lata i tak nic nie zmieni w odszkodowanie?

#4 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 07 luty 2019 - 06:21

@Tomm
Proponuję, żebyś dokonał zgłoszenia po zakończonym l4. Dzięki temu będziesz miał pełną dokumentacją medyczną, poza wspomnianym zabiegiem. Zabieg też możesz zgłosić, a do sprawy powrócimy po zakończeniu leczenia. Nie musisz przejmować się czasem oczekiwania, ponieważ czas dokonanie zgłoszenia z polisy na życie wynosi 3 lata. 

#5 Tomm

Tomm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:41

To teraz kończy mi się L4 więc złożyć zaraz po zwolnieniu, a po zabiegu za ok 1.5 roku poraz kolejny rozumie?

#6 Tomm

Tomm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 luty 2019 - 23:53

A jak wygląda sytuacja z ZUSem, czy też mogę teraz po L4 zakończyć chorobę, złożyć dokumenty o odszkodowanie za uszczerbk na zdrowiu, (wypadek w pracy) a później za ok 1,5 roku po zabiegu wrócić do sprawy?

#7 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 08 luty 2019 - 06:28

To teraz kończy mi się L4 więc złożyć zaraz po zwolnieniu, a po zabiegu za ok 1.5 roku poraz kolejny rozumie?

Tak, sprawę związaną z uszczerbkiem na zdrowiu zgłoś proszę już teraz, a zabieg zarejestruj po jego zakończeniu. W przypadku ZUS'u skontaktuj się proszę bezpośrednią z nimi. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych