Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ktos był w Paryżu?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 567 postów

Napisano 06 luty 2019 - 07:28

Co warto zobaczyć?

Jest to mój pierwszy raz i będe tam tydzeń. Chciałabym zaplanować sobie wyjazd tak, aby zobaczyć jak najwięcej ciekawych zabytków :) Sami rozumiecie.....

#2 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 luty 2019 - 07:53

Co warto zobaczyć?

Jest to mój pierwszy raz i będe tam tydzeń. Chciałabym zaplanować sobie wyjazd tak, aby zobaczyć jak najwięcej ciekawych zabytków :) Sami rozumiecie.....

Wystarczy wrzucić w Google "Co warto zobaczyć w Paryżu" po co takie naiwne pytania?

Byłam latem i tak właśnie sobie wyszukałam i zaplanowałam.

Jak chciałaś wszystkich powiadomić, ze tam jedziesz trzeba było wrzucić na FB, już wiemy, przeczytaliśmy.

Miłej wycieczki 

#3 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisano 06 luty 2019 - 09:14

Na pewno czytałaś o wieży Eiffla oraz o Wersalu. Oprócz tego polecam zobaczyć również:

Tour Montparnasse
Najpiękniejszy punkt widokowy na Paryż. Lepszy niż Wieża Eiffle’a!
Grand Palais
To pałac-muzeum ze szklaną kopułą, którą zauważycie z daleka spacerując wzdłuż Sekwany. Przepiękny budynek i wielkie wystawy. Aktualnie wystawiane są dzieła Diego Velázquez’a oraz życiowy dorobek Jean’a Paul’a Gaultier. Liczę mocno, że uda mi się pójść chociaż na jedną z nich.
Petit Palais
Muzeum naprzeciwko Grand Palais. Równie piękne wnętrza i wystawy (ale odrobinę mniej mainstream’owe).
Musée d’Orsay
Muzeum słynące ze znajdujących się w nim dzieł impresjonistów znajdujące się w przebudowanym starym paryskim dworcu.
Opera Garnier 
Tutaj to już koniecznie trzeba się wybrać bo na mnie osobiscie piękny budynek zrobił niesamowite wrazenie! 

#4 daisyy

daisyy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 luty 2019 - 14:55

Też się wybieram więc tylko podbiję 

#5 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 20:50

A na ile się wybierasz? Sam Paryż to przynajmniej 2 dni zwiedzania, a do tego trzeba obowiązkowo zwiedzić Disneyland (kolejny dzień).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych