Skocz do zawartości

Wypowiedzenie a zasiłek

wypowiedzenie zasiłek

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 15:31

Witam

Rozwiązałem umowę o pracę z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia (bo tyle mi przysługuje) i doczytałem ze w takim trybie rozwiązania umowy nie dostanę zasiłku przez pierwsze 3 miesiące. Moje pytanie brzmi czy mogę teraz w okresie wypowiedzenia zrobić coś co by mi dało prawo do tego zasiłku. Doczytałem że jeżeli pracodawca zalega z wypłatą (na dzień dzisiejszy nie dostałem wypłaty jeszcze za grudzień a powinienem dostać już za styczeń) to mogę złożyć wypowiedzenie w trybie natychmiastowym z art. 55 p.1 i wtedy dostanę zasiłek od pierwszego miesiąca, tylko jeżeli już złożyłem jedno wypowiedzenie z miesięcznym okresem wypowiedzenia to czy mogę to jeszcze zmienić czy da się jeszcze coś w tej sprawie zrobić żebym nie stracił tych 3 miesięcy

Pozdrawiam

#2 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 04 luty 2019 - 15:33

Kiedy kończy się wypowiedzenie?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 16:22

28 lutego

#4 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 07 luty 2019 - 14:28

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie prawa konkretnie Ci przysługują, zajrzyj na portal internetowy http://poradnikpracownika.pl/w 100% poświęcony prawom pracowniczym. Jestem pewny, że znajdziesz na nim odpowiedź na swoje pytanie.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 14:59

Jeżeli jest po terminie wypłaty kolejnego wynagrodzenia, to jak najbardziej możesz rozwiązać umowę bez wypowiedzenia  w trybie art. 55 par. 11. Od okoliczności bezpośrednio uzasadniającej przyczynę rozwiązania nie może upłynąć więcej niż 30 dni, więc jako przyczyna może być brak wypłaty wynagrodzenia za styczeń (jeżeli termin wypłaty już minął), a dodatkowo powołać się na poprzednią zwłokę w zapłacie wynagrodzenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, zasiłek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych