Skocz do zawartości

Pity 2019

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mireczka

Guest_Mireczka
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 15:31

Witam.Mam kilka pytań dotyczących Pitow składanych za 2018 rok.

1.Czy nadal istnieje możliwość złożenia swojego rozliczenia rocznego w formie:
- papierowej w US
- elektronicznej w domowych pieleszach

Zgłaszają mi się pracownicy którzy nie mają adresów mailowych i nie potrafią korzystać z internetu i się boją jak teraz złoża zeznanie skoro'' w tym roku tylko przez internet''
2.Rozliczenie przez KAS:
-jest dobrowolne a nie obowiązkowe
-aby móc skorzystać z tej opcji należy zaopatrzyć się w komputer,maila lub nr telefonu i zarejestrować na portalu Twój e-Pit
3.Czy prawdą jest ze nikt nie musi już składać zeznania rocznego bo KAS zrobi to za nas jednocześnie nie mając dostępu do internetu i portalu Twój e-pit

Taki się wdarł mętlik ze moi pracownik się boją.Proszę o wyjaśnienie jak krowie na rowie.Wydrukuję,powieszę na tablicy i każdy będzie mógł się w prosty i jasny sposób zapoznać z obecnymi zasadami.

#2 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 699 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 21 styczeń 2019 - 16:09

1, Tak

2. Tak

3. Nie

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#3 Guest_Mireczka

Guest_Mireczka
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 23:49

Dziękuję za potwierdzenie.

#4 Guest_milena

Guest_milena
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 12:50

Witam, mam prośbę w temacie PIT-4R.

W marcu z okazji dnia kobiet jedna z pracownic otrzymała bon o wartości 100 zł od którego należało potrącić podatek (18 zł).

Ponieważ lista płac była już zrobiona, dokonałam tego notą księgową. Pracownica dopłaciła w kasie 18 zł od wartości bonu.

Niestety błędnie w rozliczeniu podatku do US zamiast powiększyć przelew o 18 zł powiększyłam o 118 więc mam nadpłatę 100 zł.

Robiąc PIT-4R zorientowałam się, że zrobiłam błąd. Na szczęście jest odpowiednia rubryka na złożenie wyjaśnień z rozbieżności pomiędzy podatkiem wpłaconym a pobranym. Czy wystarczy że napiszę: OMYŁKOWO W MC III WPŁACONO DO US PODATEK W WYSOKOŚCI XXXX A WINIEN BYC WPŁACONY YYYY ?

Proszę jeszcze o pomoc w wykazaniu tego w części C PIT 4R. Czy w rubryce III mam wykazać kwotę jaka powinna była wpłynąć czy tą która wpłynęła do US?

Nie wiem w których rubrykach wykazać tą rozbieżność.

I jeszcze jedno pytanie-mam zatrudnioną osobę która poł etatu ma w jednym dziale i poł etatu w drugim. Czy wykazując liczbę podatników prawidłowo liczę ją jako jednego podatnika?

#5 Guest_milena

Guest_milena
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 12:58

Nikt mi nie pomoże?

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12904 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 luty 2019 - 22:37

Wystarczy takie krótkie wyjaśnienie.

W PIT-4R wykazujemy zaliczki należne, czyli te prawidłowo wyliczone. Zaliczek wpłaconych nie wykazujemy.

Wg mnie prawidłowo liczysz tę osobę.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych