Skocz do zawartości

VAT a lokal użytkowy jak mieszkanie

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 07:05

Cześć koledzy i koleżanki,
Chciałabym kupić mieszkanie (mieszkanie w hotelu-deweloperce sprzedawane jako lokal użytkowy). Mam swoją jednoosobową działalność gospodarcza i jestem podatnikiem VAT. Czy mogę odliczyć 23% VAT i używać tego lokalu również jako mieszkania, ale nie meldując się tam? Zarejestruje tam swoją działalność i będę mieszkała, ale będę zameldowana nadal tam, gdzie jestem. Deweloper twierdzi, że mogę tak zrobić bez problemu i mieszkać tam. Czy w takim wypadku można odliczyć ten VAT?

#2 mancity

mancity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów

Napisano 11 maj 2019 - 20:22

Lokale użytkowe w blokach to zawsze sprawdzona inwestycja jeśli są jako mieszkanie chyba nie będzie większej różnicy ważne żeby działalność była tam prowadzona. https://dudadevelopm...lokale_uzytkowe - lokale użytkowe w obecności wielu mieszkańców to gwarancja rozwoju firmy czy działalności. W takich miejscach wszystko rozchodzi się pocztą pantoflową wśród mieszkańców nawet okolicznych osiedli. Ludzie lubią mieć wszędzie blisko, wtedy oszczędza się też na reklamie.

#3 hopsio-bopsio

hopsio-bopsio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 16 sierpień 2020 - 15:29

Mój sąsiad mial do wykonania usługi budowlane Słupsk , elewacje Słupsk oraz instalacje sanitarne Słupsk. Wiem, że firma co u niego robiła uwinęła się naprawdę szybko i obyło się bez większych komplikacji, a i cenowo wyglądało to naprawdę sensownie. I wiem, że działają na terenie całego kraju, także może postaram się zorientować jak to tam wygląda, godni polecenia i w tym przypadku mogło by to być rozwiązanie

#4 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 642 postów

Napisano 27 sierpień 2020 - 10:46

Bardzo się cieszę, że to forum jest tak fajnie rozbudowane tematycznie i forumowicze aktywnie odpowiadają na wątki z takich dziedzin. Muszę zdecydowanie jeszcze częściej tutaj zaglądać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych