Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga termomodernizacyjna nie dotyczy domów w budowie

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197995 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:56

Podatnicy, którzy dopiero budują dom jednorodzinny - nie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Tym samym nie mogą odliczyć od dochodu wydatków na wstawienie energooszczędnych okien, drzwi, ocieplenie, czy kupno pieca. Odliczenie przysługuje tylko z tytułu termomodernizacji już istniejących domów jednorodzinnych. Takie stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania Dziennika Gazety Prawnej.

Powrót do artykułu: Ulga termomodernizacyjna nie dotyczy domów w budowie

#2 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:56

Ja jestem sama sobie szefem :) Nie mogłabym pracować na etacie, prowadzenie firmy to coś dla mnie. Nie lubię tylko zajmować się sprawami księgowymi, ale nas szczęście współpracuję z bardzo dobrym biurem księgowym Gama i w ogóle nie muszę się tym przejmować.

#3 Guest_Edek

Guest_Edek
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 15:47

Tylko pytanie czy tej kasy starczy na porządnej jakości styropian, czy najtańszy bubel co będzie jednoznaczne z wyrzuceniem NASZYCH pieniędzy w błoto, bo taka izolacja wykonana najtańszymi materiałami anie nie przyniesie oczekiwanych korzyści zatrzymania ciepła w domu ani nie wspomoże walki ze smogiem, więc równie dobrze mogłaby jej nie być

#4 Guest_Derek

Guest_Derek
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 12:36

Dla mnie to jawna niesprawiedliwosc, kupuje ten sam piec ekologiczny co osoby przy termomodernizacji, kupuje ten sam styropian, okna itp.. ale robie to do nowego domu i ulga w tym wypadku juz mnie nie obowiazuje dlaczego??? chyba wypadalo by jakis stary piec na sztuke zamontowac w domu stare drzwi i pozniej to wszystko wymieniac, dla mnie prawo jest chore i niesprawiedliwe.

#5 Guest_meko

Guest_meko
  • Goście

Napisano 31 marzec 2019 - 20:24

Wybierając styropian zwracajcie uwagę na jego jakość. Wielu producentów, nawet tych znanych i powszechnie uznanych za przodowników rynku nie spełnia standardów jakości! Wystarczy zobaczyć wyniki kontroli publikowane na stronach GUNB

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 09:24

Pytanie mam. Czy ulga termomodernizacyjna przysługuje przy przebudowie domu, nadbudowie? Mam dom z garażem w domu. Zrobiłem projekt nadbudowy garażu (dodatkowy pokój). Uzyskałem pozwolenie na budowę 2.5 roku temu. Teraz rozpoczynam budowę. Czy w tym wypadku ulga mi przysługuje? Proszę o info. Pozdr.

#7 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:19

Przecież to jest śmiech ! Dlaczego osoby, które dopiero budują mają nie korzystać z ulg?! Zarabiamy tyle co inni, też musimy wydać te pieniądze! Więc gdzie w tym kraju sprawiedliwość?

#8 Justyna21

Justyna21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 12:07

A czy takie ulgi dotyczą też takiej metody jak pianka zalewowa?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy