Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Ulga termomodernizacyjna nie dotyczy domów w budowie


wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 198812 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:56

Podatnicy, którzy dopiero budują dom jednorodzinny - nie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Tym samym nie mogą odliczyć od dochodu wydatków na wstawienie energooszczędnych okien, drzwi, ocieplenie, czy kupno pieca. Odliczenie przysługuje tylko z tytułu termomodernizacji już istniejących domów jednorodzinnych. Takie stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania Dziennika Gazety Prawnej.

Powrót do artykułu: Ulga termomodernizacyjna nie dotyczy domów w budowie

#2 Guest_Karolina

Guest_Karolina
 • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 23:56

Ja jestem sama sobie szefem :) Nie mogłabym pracować na etacie, prowadzenie firmy to coś dla mnie. Nie lubię tylko zajmować się sprawami księgowymi, ale nas szczęście współpracuję z bardzo dobrym biurem księgowym Gama i w ogóle nie muszę się tym przejmować.

#3 Guest_Edek

Guest_Edek
 • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 15:47

Tylko pytanie czy tej kasy starczy na porządnej jakości styropian, czy najtańszy bubel co będzie jednoznaczne z wyrzuceniem NASZYCH pieniędzy w błoto, bo taka izolacja wykonana najtańszymi materiałami anie nie przyniesie oczekiwanych korzyści zatrzymania ciepła w domu ani nie wspomoże walki ze smogiem, więc równie dobrze mogłaby jej nie być

#4 Guest_Derek

Guest_Derek
 • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 12:36

Dla mnie to jawna niesprawiedliwosc, kupuje ten sam piec ekologiczny co osoby przy termomodernizacji, kupuje ten sam styropian, okna itp.. ale robie to do nowego domu i ulga w tym wypadku juz mnie nie obowiazuje dlaczego??? chyba wypadalo by jakis stary piec na sztuke zamontowac w domu stare drzwi i pozniej to wszystko wymieniac, dla mnie prawo jest chore i niesprawiedliwe.

#5 Guest_meko

Guest_meko
 • Goście

Napisano 31 marzec 2019 - 20:24

Wybierając styropian zwracajcie uwagę na jego jakość. Wielu producentów, nawet tych znanych i powszechnie uznanych za przodowników rynku nie spełnia standardów jakości! Wystarczy zobaczyć wyniki kontroli publikowane na stronach GUNB

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 09:24

Pytanie mam. Czy ulga termomodernizacyjna przysługuje przy przebudowie domu, nadbudowie? Mam dom z garażem w domu. Zrobiłem projekt nadbudowy garażu (dodatkowy pokój). Uzyskałem pozwolenie na budowę 2.5 roku temu. Teraz rozpoczynam budowę. Czy w tym wypadku ulga mi przysługuje? Proszę o info. Pozdr.

#7 Guest_M

Guest_M
 • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 13:19

Przecież to jest śmiech ! Dlaczego osoby, które dopiero budują mają nie korzystać z ulg?! Zarabiamy tyle co inni, też musimy wydać te pieniądze! Więc gdzie w tym kraju sprawiedliwość?

#8 Justyna21

Justyna21

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 59 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 12:07

A czy takie ulgi dotyczą też takiej metody jak pianka zalewowa?#9 Daisygirl

Daisygirl

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 27 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 09:02

To bardzo niesprawiedliwe…ja wybudowałam nowy dom w tym roku i nie mogłam skorzystać z ulgi… budowa domu to mnóstwo biegania po urzędach… postanowiłam więc w tym celu wynająć firmę https://prohabitat.com.pl , ona załatwiła dla mnie wszelkie formalności…#10 lithery

lithery

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 118 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 09:09

Cóż, wydaje się to być fajną opcją.#11 Guest_Czesio

Guest_Czesio
 • Goście

Napisano 23 grudzień 2019 - 13:54

Daisygirl widzę fajną autoreklamę. Ja w urzędach spędziłem jakieś 3 godziny od tyle załatwiania i biegania. Skoro nie latałaś to skąd wiesz, może z opowieści wieszczów ?

#12 Guest_lola

Guest_lola
 • Goście

Napisano 04 luty 2020 - 14:50

A jak niby miałabym dostać zgodę na zakończenie budowy bez instalacji grzewczej. Celowe działanie, żadna zachęta dla osób budujących nowe domy.!!!!!! skandal!!!! Co za durna osoba to pisała włączając autorów ustawy.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 08:50

Dla mnie to jawna niesprawiedliwosc, kupuje ten sam piec ekologiczny co osoby przy termomodernizacji, kupuje ten sam styropian, okna itp.. ale robie to do nowego domu i ulga w tym wypadku juz mnie nie obowiazuje dlaczego??? chyba wypadalo by jakis stary piec na sztuke zamontowac w domu stare drzwi i pozniej to wszystko wymieniac, dla mnie prawo jest chore i niesprawiedliwe.

Jesteśmy również w trakcie budowy...i nawet w przypadku styropianu...zamiast 15 na ściany czy 5 na podłogi dajemy odpowiednio 20 i 30! Nie mamy mieszkania na sprzedaż, bo mieszkamy w wynajętym lokalu, pompy ciepła nie będziemy montować bo nie ma do tego warunków i tak ze wszystkim...ale na to wychodzi, tak jak piszesz należałoby zamontować prowizorkę a potem zacząć działać! Zamiast motywować ludzi do inwestowania to sami prowokują do nazwijmy to interpretacji przepisów zgodnie z zasadą ile to się trzeba nakłamać aby uczciwie sprawę załatwić! Pozdrawiam Rząd i politykę proekologiczną. A sam art. 3 ust. 2a mówi o budynku mieszkalnym jednorodzinnym – należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku. Otrzymując pozwolenie na budowę wiedzą wszyscy zainteresowani co będzie budowane, nie powstanie z parterówki pawilon handlowy!#14 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 270 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 10:48

Niewątpliwie właściwa termoizolacja poszczególnych elementów budynku to bardzo ważna kwestia. Niezwykle ciekawe rozwiązania w tym zakresie w swojej ofercie posiada http://www.hirsch-porozell.pl/ w tym chociażby płyty izolacyjne wewnętrzne czy zewnętrzne, bądź też lekki izolacyjny beton. Powstają one w oparciu o najnowocześniejsze technologie, a jednocześnie wykazują bardzo dużą trwałośc.#15 Guest_Paweł

Guest_Paweł
 • Goście

Napisano 15 luty 2021 - 11:51

A co z ulgami na dom kupiony od dewelopera (stan deweloperski)? Zakupiliśmy piec gazowy i zrobiliśmy rekuperację, czy możemy na to dostać ulgę w PIT? 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych