Skocz do zawartości

Rozliczanie podatku

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 14:58

Witam. Założyłem w poprzednim jednoosobową działalność gospodarczą (firma handlowo usługowa), która będzie rozliczana na zasadach ryczałtu. Mam pytanie odnośnie opłacania podatku do US jak należy wykonywać przelewy? Skąd wziąć informację o nr konta na jaki przelewać pieniądze,a także jaki tytuł przelewu napisać. Czy z US powinienem dostać list o takiej informacji? Również mam pytanie o wyliczanie podatku, a mianowicie sprzedaję przedmioty przez allegro jak i poza allegro. Za grudzień mam sytuację następującą:

Na podstawie listy wpłaty od kupujących allegro wychodzi 2700zł

Na podstawie wypłat na moje konto bankowe wychodzi 1300zł ( ponieważ 1400zł ze sprzedaży za grudzień na moje konto bankowo przyszło 4 stycznia)

I dodatkowo sprzedaję również poza allegro.

I tu pojawia się moje pytanie czy sprzedaż przez allegro za grudzień mam rozliczać się na podstawie listy wpłat od kupujących z allegro czy na podstawie wpłat moje konto bankowo?

#2 kasiakier

kasiakier

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 09 lipiec 2020 - 12:48

Proponuję zaopatrzyć się we właściwe oprogramowanie do rozliczania DG i problemy (pytania) znikną ;) Do prowadzenia dokumentacji firmy w celu rozliczenia ryczałtem ewidencjonowanym polecam program Ryczałt z Pakietu Przedsiębiorcy. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, na bieżąco aktualizowany i ma wszystkie funkcje niezbędne do samodzielnego rozliczenia z US...https://www.pakietpr...orcy.pl/ryczalt

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych