Kategorie
Skocz do zawartości

Rozliczanie podatku

Gość Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem w poprzednim jednoosobową działalność gospodarczą (firma handlowo usługowa), która będzie rozliczana na zasadach ryczałtu. Mam pytanie odnośnie opłacania podatku do US jak należy wykonywać przelewy? Skąd wziąć informację o nr konta na jaki przelewać pieniądze,a także jaki tytuł przelewu napisać. Czy z US powinienem dostać list o takiej informacji? Również mam pytanie o wyliczanie podatku, a mianowicie sprzedaję przedmioty przez allegro jak i poza allegro. Za grudzień mam sytuację następującą:

Na podstawie listy wpłaty od kupujących allegro wychodzi 2700zł

Na podstawie wypłat na moje konto bankowe wychodzi 1300zł ( ponieważ 1400zł ze sprzedaży za grudzień na moje konto bankowo przyszło 4 stycznia)

I dodatkowo sprzedaję również poza allegro.

I tu pojawia się moje pytanie czy sprzedaż przez allegro za grudzień mam rozliczać się na podstawie listy wpłat od kupujących z allegro czy na podstawie wpłat moje konto bankowo?

• 1 rok później...

Proponuję zaopatrzyć się we właściwe oprogramowanie do rozliczania DG i problemy (pytania) znikną ;) Do prowadzenia dokumentacji firmy w celu rozliczenia ryczałtem ewidencjonowanym polecam program Ryczałt z Pakietu Przedsiębiorcy. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze, na bieżąco aktualizowany i ma wszystkie funkcje niezbędne do samodzielnego rozliczenia z US...https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/ryczalt

• 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ulga klasy średniej jest  to nowe rozwiązanie, które ma na celu chronić klasę średnią przed skutkami wprowadzonych zmian. naliczana indywidualnie na podstawie osiąganych przychodów. Nie trzeba składać wniosków jest wyliczana automatycznie. Oczywiście są kryteria dochodowe jeśli chodzi o przyznanie ulgi .Jeśli chcesz wiedzieć więcej to sprawdź ten kurs https://cridoteka.pl/kategoria-produktu/polski-lad/

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...