Skocz do zawartości

PIT-11 - czy wymagany podpis?

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 12:28

Dzień dobry.

Na formularzu PIT-11(24) zmieniła się sekcja z podpisem płatnika. We wzorach formularza obowiązujących w latach poprzednich było miejsce na imię, nazwisko, pieczęć i podpis płatnika. Teraz jest tam pozycja nr 86 opisana jako "Imię, nazwisko, podpis albo nadruk z imieniem nazwiskiem oraz stanowiskiem służbowym".

Do US pity wysyłamy elektronicznie. Natomiast pracownikom wręczamy wydrukowane. Czy egzemplarz dla pracownika musi być podpisany przez pracodawcę (płatnika), czy też w takim przypadku wystarczy wspomniany powyżej nadruk z imieniem nazwiskiem i stanowiskiem służbowym (w tym wypadku byłby to "współwłaściciel", gdyż jest to spółka cywilna) bez żadnego fizycznego podpisu?

#2 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 642 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:05

ja nie podpisuje, nie ma sensu

#3 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 01 luty 2019 - 00:27

Ja znawcą akurat nie jestem, ale w razie wątpliwości pytam wujka google :) Proszę, przejrzyj sobie ten artukuł to jest o PIT 38 https://www.pitax.pl...liczenie-pit-38/ . W razie czego możesz sobie też kreator ściągnąć jakbyś miał problemy z wyliczeniem

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3587 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 01 luty 2019 - 08:17

Wystarczy nadruk

#5 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 08:57

Po to MFdodał zapis  "......albo nadruk......." żeby bezmyślnie nie podpisywać, wyobraźcie sobie zakład z kilkoma tysiącami pracowników (KGHM czy inne kopalnie)

#6 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 13 luty 2019 - 11:12

Wystarczy nadruk

nie do końca jestem przekonany, wg mojej oceny w przypadku wydania papierowej wersji deklaracji pit-11 podpis jest obligatoryjny, bez tego dokument jest nieważny, bo nie ma na nim żadnego podpisu

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13419 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 luty 2019 - 22:55

masz prawo do swojej oceny, co nie zmienia faktu, że jest ona błędna  :P 

#8 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 15 luty 2019 - 19:39

poszukałem i znalazłem dwie opinie prawników, w formie porad na portalach branżowych, że taki podpis jest obligatoryjny, wymagany aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. to, że wcześniej deklaracja została złożona w us elektronicznie nic tutaj nie zmienia.

opinie/porady z 02/2019, dotyczące pit-11 (24), wg nich do ważności deklaracji wydawanej w formie papierowej nie wystarczy sam nadruk, wymagany jest podpis, pieczątka wg aktualnie obowiązujących przepisów jest zbędna

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych