Skocz do zawartości

Doradca podatkowy czy biegły rewident?

doradca podatkowy biegły rewident biuro rachunkowe księgowy

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Ann55

Guest_Ann55
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 19:32

Skończyłam finanse i rachunkowość i pracuję jako samodzielna księgowa w biurze rachunkowym. Umiem już sporządzać sprawozdania, więc chciałabym pójść dalej, bo moja obecna praca zaczyna mi się nudzić.

Najpierw pomyślałam o biegłym rewidencie. Przeraża mnie jednak trochę to, że niektórzy uprawnienia zdobywają nawet 8 lat. Nie przepadam też za rachunkowością zarządczą czy zaawansowaną (rezerwy itd.)... Zauważyłam, że największą przyjemność w pracy sprawia mi rozwiązywanie problemów podatkowych oraz ksh. Jednak przez ostatnie lata głównie liczyłam i dawno nic nie pisałam, a to jest konieczne w pracy doradcy podatkowego... Dodatkowo mają się zmienić zasady zdobywania uprawnień dla doradców.

W przyszłości chciałabym być doradcą dla przedsiębiorców i przeprowadzać audyty. Jednak coraz bardziej składniam się do audytów podatkowych... Mogłabym np. założyć własne biuro rachunkowe, bo na pewno chcę być na stanowisku kierowniczym, pomagać ludziom zakładać przedsiębiorstwa i nadzorować prowadzenie ich księgowości. Interesuje mnie głównie tematyka MŚP.

Co o tym myślicie?

#2 Kaśka89

Kaśka89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 23:42

Najlepiej wybrać rewidenta. Super pieniądze. Jak spółka weźmie Cię na sprawozdanie i wykryjesz nieprawidłowości to masz prawny obowiązek zgłosić to do prokuratury. wtedy prokuratura właśnie ciebie wynajmuje do dokładnego zbadania sprawy. 2 x zarabiasz na tym samym!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: doradca podatkowy, biegły rewident, biuro rachunkowe, księgowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych