Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak udowodnić możliwości majątkowe i zarobkowe małżonka w sprawach o alimenty?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671558 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 18:09

Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. Małżonek występujący z pozwem powinien swoje żądanie należycie udowodnić.

Powrót do artykułu: Jak udowodnić możliwości majątkowe i zarobkowe małżonka w sprawach o alimenty?

#2 Guest_AgaJ33

Guest_AgaJ33
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 18:09

mi w udowodnieniu tego pomogla pani mecenas z jwc kancelaria z której usług skorzystałam

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:21

Dobrze wiedzieć. Właśnie nie miałam zbyt dużego pojęcia o tym, jak działają alimenty. Obecnie właśnie szukam adwokata, ponieważ mam zamiar wystąpić o rozwód i na pewno dzieci zostaną ze mną, więc szukam już informacji o alimentach. No a będzie mnie reprezentować kancelaria adwokacka Wojas Pawlak z Gliwic, więc jestem dobrej myśli.

#4 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:28

Dobrze wiedzieć. Właśnie nie miałam zbyt dużego pojęcia o tym, jak działają alimenty. Obecnie właśnie szukam adwokata, ponieważ mam zamiar wystąpić o rozwód i na pewno dzieci zostaną ze mną, więc szukam już informacji o alimentach.

A chodzi Ci o jakąś konkretną lokalizację, czy raczej nie ma ona dla Ciebie znaczenia? Generalnie polecić mogę przede wszystkim pana Michała Mindykowskiego z Gdańska. Ma w razie czego kancelarię na ulicy Uphagena. Jest rzeczowy, dość dobrze wszystko tłumaczy. Myślę że doskonale się sprawdzi, szczególnie że chodzi o alimenty / sprawy rodzinne.  ^_^

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych