Skocz do zawartości

Druga praca, a urlop wypoczynkowy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:26

Witam,

Ile przysługuje mi obecnie urlopu wypoczynkowego w takiej sytuacji:

-Mam wykształcenie wyższe, czyli już mam „przepracowane” 8 lat.

-Pracowałem na umowę o pracę od 4 stycznia do 10 października (łącznie 9 miesięcy) – w tej pracy wykorzystałem cały urlop wypoczynkowy (dostałem z góry 15 dni) – część jako urlop, reszta została wypłacona jako ekwiwalent po zakończeniu umowy.

-Od 19 listopada podjąłem zatrudnienie na umowę o prace (na okres próbny 3 miesięcy).

Ile w takiej sytuacji przysługuje mi urlopu wypoczynkowego. Czy do końca roku 2018 naliczane jest 1,66 dnia za przepracowany miesiąc i od początku 2019 roku dostaje 20 dni, czy jak?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:24

po przeliczeniu na szybko:

na dzień 01.01.2019 będziesz mieć 10 miesięcy i 20 dni pracy za sobą.

dodając do tego 8 lat za studia, stwierdzam że, jest dokładnie tak jak napisałeś:

za listopad i grudzień tego roku należy Ci się po 1,66 dnia czyli 3,32 dnia.

za 2019 będzie Ci przysługiwało 20 dni - przy założeniu że pracodawce przedłuży umowę na cały rok

#3 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 19:15

u poprzedniego pracodawcy nabyłeś prawo do urlopu za 9 m-cy, co on ci naliczył i wypłacił to jego sprawa; u obecnego za 2018 rok, od 17.12 nabędziesz prawo do 1,66 dnia urlopu, a w 2019 proporcjonalnie do okresu zatrudnienia, tj. styczeń-luty w wymiarze 4 dni

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#4 preety_aga

preety_aga

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:47

Ale to jest druga praca, nie pierwsza.

Wg mnie urlop powinien być naliczony jako 4 dni należne już od pierwszego dnia zatrudnienia u drugiego pracodawcy

#5 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 18:17

Ale to jest druga praca, nie pierwsza.

Wg mnie urlop powinien być naliczony jako 4 dni należne już od pierwszego dnia zatrudnienia u drugiego pracodawcy

z postu kamila rozumiem, że w bieżącym roku - 2018 podjął swoją pierwszą pracę, także może mieć w tym roku kalendarzowym 10 pracodawców, a prawo do urlopu nabywa po każdym przepracowanym miesiącu

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych