Skocz do zawartości

zasilek chorobowy w ciąży

ciąża L4 zasiłek

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 11:01

Witam,

Czy wysokość zasiłku chorobowego będzie różniła się od wynagrodzenia chorobowego? jest w ciąży na zwolnieniu od m-ca. pierwsza wypłatę na L4 dostałam od pracodawcy.  Czy następną wypłatę oblicza dalej pracodawca czy ZUS? Moje wynagrodzenie nie jest stałe co miesiąc. (Podstawa plus prowizja w pełni ozusowana).  Pracodawca wypłacił mi teraz "gołą pensję" czyli podstawę. Czy dalszy zasiłek obliczany będzie ze średniej z 12 m-cy, czy prawdopodobnie dalej będę dostawać tylko podstawę?

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 11:11

ZUS wypłaci zasiłek na podstawie tego co w Z-03 poda twój pracodawca, nie ma znaczenia, ze prowizja była ozusowana ale widocznie nie wchodzi do podstawy chorobowego

#3 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 11:28

Dziękuję za odpowiedź. Myślałam jeszcze , że pracodawca chcąc zaoszczędzić wypłacił m teraz samą podstawę, a potem zasiłek będzie naliczony łącznie z premiami.

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 11:39

Proponuję skontaktować się z pracodawcą i wyjaśnić czy prowizja wchodzi, a jeśli nie, to dlaczego

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12661 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 grudzień 2018 - 21:35

"Pracodawca wypłacił mi teraz "gołą pensję" czyli podstawę."

skoro jesteś chora cały miesiąc to wypłacił ci wynagrodzenie chorobowe, a nie pensję

A co do podstawy chorobowego, to faktycznie powinnaś zapytać pracodawcę czy osobę naliczającą wynagrodzenia. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, L4, zasiłek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych