Skocz do zawartości

Nieuczciwa rekrutacja

rekrutacja nieuczciwa rekrutacja proces rekrutacyjny

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Julka

Guest_Julka
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 21:35

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie sytuacji, która się zdarzyła dosłownie 2 dni temu.

Pracuję w zawodzie kreatywnym. Znalazłam ogłoszenie o pracę, spełniałam warunki ogłoszenia, wysłałam aplikację. Pani oddzwoniła do mnie z firmy i poinformowała, że mają obowiązkowe zadanie rekrutacyjne, które powinnam odesłać do konkretnego dnia. Wykonałam zadanie, spędziłam nad nim kilka godzin i wysłałam poprzez stronę wetransfer (materiały do zadania dostałam z tej firmy również za pośrednictwem wetrasfera). Wspomniana strona wysyła zawsze dwa powiadomienia: 1. o przesłaniu pliku do odbiorcy, 2. o ściągnięcia plików przez odbiorcę.

Mija dzień, nie dostaję powiadomienia o ściągnięciu plików. Dostaję za to maila o tym, iż oceniono zrobione przeze mnie zadanie i nie spełnia ono wymagań, dlatego też nie zostanę zaproszona na rozmowę rekrutacyjną. Mail był napisany w nieprzyjemnym tonie ubliżając mi, iż nie podołałam zadaniu. Odpisałam tej samej Pani, że postępuje wysoce nieprofesjonalnie posługując się kłamstwem, ponieważ moje pliki nie zostały nawet ściągnięte, więc tym bardziej nie mogły być ocenione. 

Moje pytanie brzmi, czy zachowanie tej pani można gdzieś zgłosić? Mam maile wraz z datami i godzinami udowadniające, że zostałam potraktowana niesprawiedliwie. Osoba, która się ze mną kontaktowała zmarnowała mój czas oraz zachowała się nieprofesjonalnie i nieuprzejmie. Gdyby faktycznie moja praca została oceniona i dostałabym odpowiedź odmowną, nie miałabym żalu, ani pretensji, jest to prawo pracodawcy. W obecnej sytuacji wydaje mi się, że takie zachowanie powinno się piętnować. Co mogę z tym zrobić? Czy mogę napisać oficjalną skargę na tę osobę do firmy, w której pracuje? Do kogo? Opisana wyżej osoba zajmuje stanowisko kierownika działu HR.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rekrutacja, nieuczciwa rekrutacja, proces rekrutacyjny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych