Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okres wypowiedzenia umowy o pracę - jak liczyć, przykłady

wróć do serwisu Kadry 52 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_magdalena

Guest_magdalena
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:45

Cześć. Proszę o pomoc.

Mąż umowę na okres próbny podpisał 14.08.2017. Następnie po 3 miesiącach umowa przedłużona została na czas nieokreślony. W tym roku 14.08.2020 mija 3 rok pracy. 

Kiedy mąż musi złożyć wypowiedzenie, żeby obowiązywał go 1 miesięczny okres wypowiedzenia?

W międzyczasie firma została przejęta przez inną spółkę by uniknąć bankructwa - oczywiście po przejęciu została podpisana nowa umowa - może od tej pory liczy się okres zatrudnienia?

Dzięki

#42 Guest_magdalena

Guest_magdalena
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:46

* pracę rozpoczął w dniu podpisania umowy, czyli w środku miesiąca 14.08.2017

#43 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20901 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 czerwiec 2020 - 06:10

Czy firma i pracownicy zostali przejęci na podstawie art.23 prim Kodeksu Pracy?
Jeśli tak, to wypowiedzenie powinno zostać złożone ostatniego czerwca, czyli dziś, aby był jeszcze jedno miesięczny okres wypowiedzenia, umowa rozwiąże się ostatniego lipca.

#44 Guest_magdalena

Guest_magdalena
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:52

Czy firma i pracownicy zostali przejęci na podstawie art.23 prim Kodeksu Pracy?
Jeśli tak, to wypowiedzenie powinno zostać złożone ostatniego czerwca, czyli dziś, aby był jeszcze jedno miesięczny okres wypowiedzenia, umowa rozwiąże się ostatniego lipca.

Niestety tak. Czyli dziś jest otatni dzień - no to kicha. Dziękuję bardzo za ekspresową odpowiedź. Pozdrawiam

#45 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20901 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:24

Proszę

#46 Guest_M. G.

Guest_M. G.
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2020 - 15:41

Witam, pracuję na umowie o pracę od 1 lutego. Czy w przypadku złożenia wypowiedzenia w dniu dzisiejszym, obowiązuje mnie jeszcze 2-tygodniowy okres wypowiedzenia ? Mam przepracowane 5.5 miesiąca, pracodawca upiera się, że ostatni dzień przypada na pierwszy dzień miesiąca i z tego powodu "wskakuję" na miesięczne wypowiedzenie. pozdrawiam

#47 Guest_M. G.

Guest_M. G.
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2020 - 15:42

Witam, pracuję na umowie o pracę od 1 lutego. Czy w przypadku złożenia wypowiedzenia w dniu dzisiejszym, obowiązuje mnie jeszcze 2-tygodniowy okres wypowiedzenia ? Mam przepracowane 5.5 miesiąca, pracodawca upiera się, że ostatni dzień przypada na pierwszy dzień miesiąca i z tego powodu "wskakuję" na miesięczne wypowiedzenie. pozdrawiam

#48 Guest_M. G.

Guest_M. G.
  • Goście

#49 Guest_M. G.

Guest_M. G.
  • Goście

#50 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20901 postów

Napisano 16 lipiec 2020 - 16:01

Pracodawca ma rację.
Obowiązuje już 1 m-c wypowiedzenia.

#51 Guest_P.P

Guest_P.P
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 19:45

Witam umowa na okres zawarta dnia 30.09.2020r. chciałbym dać wypowiedzenie dnia 20.10.2020r. czy obowiazuje 3 dniowe wypowiedznie umowy czy już 1 tygodniowe?

#52 Guest_P.P

Guest_P.P
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 19:45

Witam umowa na okres zawarta dnia 30.09.2020r. chciałbym dać wypowiedzenie dnia 20.10.2020r. czy obowiazuje 3 dniowe wypowiedznie umowy czy już 1 tygodniowe?

#53 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20901 postów

Napisano 20 październik 2020 - 03:43

Tygodniowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych