Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak przedłużenia umowy a L4

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinos

marcinos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 09:50

Witam.

Mam następujący problem.

W miniony piątek ppracodawca poinformował mnie, że nie zostanie mi przedłużona umowa o pracę, której termin kończy się 20.11. powodem był była odmowa pracy w weekendy i święta. 

Znajomy mi mówił, że istnieje coś takiego jak pójście do psychologa i powiedzenie mu, że nie przedłużyli mi umowy, gdyż nie chciałem pracować w weekendy i święta, wobec czego przez pół roku mogę dostawać pensję w wysokości 80 procent wynagrodzenia. 

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje coś takiego i jeśli tak, to co musiałbym zrobić żeby dostawać te 80 procent wynagrodzenia ?

#2 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 11:25

To się nazywa L4 i należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno chce się naciągać ZUS przez decyzję pracodawcy. Bo to nie pracodawca będzie Panu płacił, tylko ZUS. Pracodawca płaci tylko za pierwszy miesiąc. I cóż, psycholog ani psychiatra nie powinien na podstawie takiej informacji wystawiać żadnego zwolnienia. 

#3 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 11:27

coś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele...

JEŚLI lekarz - obojętnie czy psycholog czy kariolog - uzna że nie jesteś zdolny do pracy i wystawi chorobowe to możesz "chorować" przez pół roku od ustania zatrudnienia i ZUS będzie wypłacał 80% PODSTAWY CHOROBOWEGO, tak jak przy chorobie w trakcie trwania zatrudnienia.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 11:57

coś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele...

JEŚLI lekarz - obojętnie czy psycholog czy kariolog - uzna że nie jesteś zdolny do pracy i wystawi chorobowe to możesz "chorować" przez pół roku od ustania zatrudnienia i ZUS będzie wypłacał 80% PODSTAWY CHOROBOWEGO, tak jak przy chorobie w trakcie trwania zatrudnienia.

Psycholog nie wystawia zwolnień lekarskich, bo nie jest lekarzem.

#5 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 12:08

Psycholog nie wystawia zwolnień lekarskich, bo nie jest lekarzem.

No, to już inna kwestia :) Może co najwyżej wydać opinię. 

#6 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 14:18

umowa kończy się i już 20 11 , pracodawca wcale nie musiał Cię informować o przyczynie niepodpisywania nowej umowy / /

a jeśli jesteś chory to idź do lekarza / ale lekarz nie wystawia zwol chorobowego tylko dlatego że powiesz mu to co chcesz powiedzieć /

myślę że forum to nie jest do tego stworzone , a może się mylę .. 

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 listopad 2018 - 14:44

To nie jest żadne L4 tylko ZUS ZLA, wystawi je każdy lekarz, byle była przyczyna, a nieprzedłużenie umowy nie jest jednostką chorobową.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 14:46

myślę że forum to nie jest do tego stworzone , a może się mylę .. 

No co ty, tutaj na forum pełno jest osób, które uważają, że naciągane L4 jest w porządku i jadą po tych, którzy takie zachowania krytykują.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych