Skocz do zawartości

Opieka nad dzieckiem

wróć do serwisu Księgowość 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 10:07

Moj wnuk (7 lat) wraz z matka i ojcem (moim synem) mieszkali u mnie przez okolo 10 lat. Aktualnie synowa wyprowadzila sie, zabrala dziecko i przepisala do innej szkoly. Sad przyznal jej prawo do opieki nad dzieckiem Jednak wnuk nie chce mieszkac z matka tylko w swoim dawnym domu i ja osobiscie odbieram go ze szkoly i odwoze kazdego dnia. Nie jest to latwe bo szkola jest oddalona od mojego miejsca zamieszkania okolo 15 km co oznacza ze kazdego dnia pokonuje 60 km zeby zawiezc i odebrac wnuka ze szkoly. Czy istnieje mozliwosc zeby przepisac dziecko wbrew woli matki do jakiejs blizszej szkoly? Oczywiscie zeby bylo zgodnie z prawem bo organy sprawiedliwosci stoja po stronie matki i nie zezwalaja mi na to.

#2 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 10:32

Jako babcia nie jest Pani opiekunem prawnym wnuka, decyzje prawne dotyczące dziecka podejmują jego rodzice. Pozostaje rozwiązać tę sprawę z matką dziecka. Domyślam się, że obecna szkoła jest bliżej obecnego miejsca zamieszkania chłopca. 

#3 MartaLewczuk

MartaLewczuk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 10:34

A czy matka nie ma żadnych innych przeciwskazań do opieki nad dzieckiem? 

W świetle przepisu wyróżnia się trzy przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej:

1) trwała przeszkoda w jej wykonywaniu,

2) nadużywanie tej władzy,

3) rażące zaniedbywanie obowiązków przez rodziców.

Odnośnie trwałej przeszkody w wykonywaniu władzy rodzicielskiej, podnosi się, że jest to taka okoliczność, która według rozsądnego przewidywania będzie trwała przez długi czas, niedający się ustalić albo trudny do przewidzenia, ale obejmujący okres długotrwały, z reguły wieloletni

#4 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 11:13

Tak, matka zapisala go do szkoly w miejscowosci w ktorej zamieszkala. Wnuk chce chodzic do tej szkoly tylko nie chce zeby matka go odbierala. A matce jest to na reke bo nie musi sie nim zajmowac. A do innej szkoly nie chce przepisać po zlosci.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 11:19

Tak, matka zapisala go do szkoly w miejscowosci w ktorej zamieszkala. Wnuk chce chodzic do tej szkoly tylko nie chce zeby matka go odbierala. A matce jest to na reke bo nie musi sie nim zajmowac. A do innej szkoly nie chce przepisać po zlosci.

Raczej masz małe szanse, żeby coś zdziałać w temacie.Wnuk ma fanaberie, Ty chcesz go zadowolić, a matka ma władzę rodzicielską, której nie obalisz, bo nie ma ku temu ważnych powodów.

#6 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 11:29

Moim zdaniem sa przeciwwskazania do pelnienia przez nia opieki. Np latem zostawila chlopca samego z innym 9-letnim chlopcem nad jeziorem. Wnuk zostal tez pobity przez jej nowego partnera. Oczywiscie te sprawy zostaly zgloszone na policje- niestety umozono. Poza tym nie wykupila chlopcu obiadow w szkole i od 6:30 do 15:30 byl na kanapkach. Dopiero ja w polowie wrzesnia wykupilam obiady. Sytuacja z obiadami powtorzyla sie w listopadzie. A matka pobiera wszystkie swiadczenia pieniezne na dziecko wiec nie wierze zeby nie bylo jej stac. Prosze o pomoc i jakies rady bo wnuk placze kazdego dnia zeby go odebrac ze szkoly bo jak mu nie obiecam ze go odbiore to nie chce isc.

#7 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 11:31

Raczej masz małe szanse, żeby coś zdziałać w temacie.Wnuk ma fanaberie, Ty chcesz go zadowolić, a matka ma władzę rodzicielską, której nie obalisz, bo nie ma ku temu ważnych powodów.

Nie sadze zeby byly to fanaberie. Wnuk ma ku temu powody. Jak juz wczesniej pisalam zostal pobity przez partnera matki. Jest tez wiele innych powodow istitnych z punktu widzenia dziecka a błahych dla doroslych.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 11:39

Moim zdaniem są przeciwwskazania....
No tak, cykaj tak po prostu wiadomości, co chwilkę coś dodawaj. Dlaczego nie przedstawiłaś sprawy dokładnie już w pierwszym poście, tylko każesz ludziom wypowiadać się, a dopiero później uzupełniasz dane?Jeśli widzisz, że matka źle opiekuje się dzieckiem, masz prawo wystąpić do sądu rodzinnego z wszelkimi wnioskami w tej sprawie. Dziwię się tylko, że nie zrobi tego ojciec dziecka. Pewnie za kilka postów dowiemy się dlaczego.Sąd pewnie też się zdziwi, że dzieckiem opiekuje się wyłącznie babcia.Szanuj czas innych, to tyle ode mnie.

#9 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 11:39

A co z ojcem dziecka? Nie jest to napisane wprost, a to jednak istotna informacja. 

Napisała Pani, że matka nie chce przepisać dziecka po złości. Komu tym sposobem chce zrobić na złość? Pani? Czy swojemu synowi? 

Mają Panie złe relacje, jak mniemam?

#10 m.zygmunt38

m.zygmunt38

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 11:48

Bardzo oszczędnie dawkuje Pani informację. Oczywiście jest możliwość ograniczenia czy pozbawienie władzy rodzicielskiej rodziców i przyznanie jej  Pani. Muszą być do tego bardzo silne przesłanki. Co na to ojciec dziecka? On też ma władzę rodzicielską i może wraz z matką decydować o tym, gdzie dziecko chodzi do szkoły - jego głos jest tak samo ważny. Skoro to Pani syn, tu radziłbym zacząć od porozmawiania z synem.

#11 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4872 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 11:55

Sad przyznał prawo do opieki nad dzieckiem matce, ale władzę rodzicielską sprawują oboje rodzice, więc dlaczego ojciec nie interweniuje?

#12 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 11:59

A co z ojcem dziecka? Nie jest to napisane wprost, a to jednak istotna informacja.

Napisała Pani, że matka nie chce przepisać dziecka po złości. Komu tym sposobem chce zrobić na złość? Pani? Czy swojemu synowi?

Mają Panie złe relacje, jak mniemam?

Stanowisko moje ibojca dziecka sa identyczne. Ja poruszylam temat bo ja fizycznie odbieram dziecko ze szkoly. Godziny pracy ojca dziecka nie pozwalaja na to aby sam go odbieral. Jesli chodzi o relacje mojebz synowa to nie mam nic do niej, niech sobie zyje jak chce i z kim chce. Jesli chodzi o robienie na zlosc to faktycznie dokucza ona dziecku ale jak juz pisalam dziecko jest jej obojetne byleby miala kase za dzieci. Ostatnio bylo pasowanie na ucznia 1 klas wiec poprosilam ja aby przygotowala ubranie dla chlopca na co ona powiedziala zebym sobie kupila jesli chce sprawowac nad nim opieke.

#13 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 12:02

Stanowisko moje ibojca dziecka sa identyczne. Ja poruszylam temat bo ja fizycznie odbieram dziecko ze szkoly. Godziny pracy ojca dziecka nie pozwalaja na to aby sam go odbieral. Jesli chodzi o relacje mojebz synowa to nie mam nic do niej, niech sobie zyje jak chce i z kim chce. Jesli chodzi o robienie na zlosc to faktycznie dokucza ona dziecku ale jak juz pisalam dziecko jest jej obojetne byleby miala kase za dzieci. Ostatnio bylo pasowanie na ucznia 1 klas wiec poprosilam ja aby przygotowala ubranie dla chlopca na co ona powiedziala zebym sobie kupila jesli chce sprawowac nad nim opieke.

W porządku. Rozumiem, że ojciec ma władzę rodzicielską? Nie pisała Pani, że ma odebrane prawa. W takiej sytuacji ojciec dziecka również decyduje na równi z matką. 

W takiej sytuacji warto być może złożyć pozew o ustalenie opieki nad dzieckiem i walczyć o to, aby dziecko mieszkało u syna i u Pani. Zbierając te wszystkie dowody przeciwko matce być może uda się uzyskać ograniczenie praw rodzicielskich i ustalenie pobytu dziecka u Państwa. 

#14 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:03

Bardzo oszczędnie dawkuje Pani informację. Oczywiście jest możliwość ograniczenia czy pozbawienie władzy rodzicielskiej rodziców i przyznanie jej Pani. Muszą być do tego bardzo silne przesłanki. Co na to ojciec dziecka? On też ma władzę rodzicielską i może wraz z matką decydować o tym, gdzie dziecko chodzi do szkoły - jego głos jest tak samo ważny. Skoro to Pani syn, tu radziłbym zacząć od porozmawiania z synem.

Ojciec dziecka przepisal syna do innej szkoly to matka go zabrala spowrotem. Przeciez nie bedzie chodzil do 2 szkol.

#15 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 12:05

Ojciec dziecka przepisal syna do innej szkoly to matka go zabrala spowrotem. Przeciez nie bedzie chodzil do 2 szkol.

Tę sytuację zdecydowanie warto i powinno się unormować. Przede wszystkim dla dobra dziecka. Pani dojazdy są w tej chwili mniejszym priorytetem. Mówimy tu o zaburzaniu u dziecka poczucia bezpieczeństwa, skoro jest przerzucane z jednego miejsca w drugie, a rodzice nie mogą się ze sobą porozumieć. A to wszystko odbywa się kosztem dziecka. Proszę rozważyć z synem powyższą propozycję. Syn mając prawa rodzicielskie ma spore pole do popisu, Pani sama może zrobić dużo mniej.

#16 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:05

W porządku. Rozumiem, że ojciec ma władzę rodzicielską? Nie pisała Pani, że ma odebrane prawa. W takiej sytuacji ojciec dziecka również decyduje na równi z matką.

W takiej sytuacji warto być może złożyć pozew o ustalenie opieki nad dzieckiem i walczyć o to, aby dziecko mieszkało u syna i u Pani. Zbierając te wszystkie dowody przeciwko matce być może uda się uzyskać ograniczenie praw rodzicielskich i ustalenie pobytu dziecka u Państwa.

Oczywiscie takie kroki byly podjete niestety byla odmowa. Ojciec ma pelne prawa do dziecka. Tylko miejsce zamieszkania zostalo ustalone przy matce. Niestety matka nie chce wspolpracowac.

#17 Arcana

Arcana

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 12:08

Oczywiscie takie kroki byly podjete niestety byla odmowa. Ojciec ma pelne prawa do dziecka. Tylko miejsce zamieszkania zostalo ustalone przy matce. Niestety matka nie chce wspolpracowac.

To znaczy jakie kroki konkretnie był podjęte? Odmowa z czyjej strony? 

#18 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:16

To znaczy jakie kroki konkretnie był podjęte? Odmowa z czyjej strony?

Ojciec chlopca pisal odeolanie od decyzji sadu aby opieke sprawowala matka. Przedstswiono szereg dowodów ze u matki dziecko jest zaniedbane, czasem nawet zagrozone. Niestety sad podtrzymal pierwsza decyzje.

#19 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:17

Moim zdaniem są przeciwwskazania....
No tak, cykaj tak po prostu wiadomości, co chwilkę coś dodawaj. Dlaczego nie przedstawiłaś sprawy dokładnie już w pierwszym poście, tylko każesz ludziom wypowiadać się, a dopiero później uzupełniasz dane?Jeśli widzisz, że matka źle opiekuje się dzieckiem, masz prawo wystąpić do sądu rodzinnego z wszelkimi wnioskami w tej sprawie. Dziwię się tylko, że nie zrobi tego ojciec dziecka. Pewnie za kilka postów dowiemy się dlaczego.Sąd pewnie też się zdziwi, że dzieckiem opiekuje się wyłącznie babcia.Szanuj czas innych, to tyle ode mnie.

Pisze to co wynika z rozmowy

#20 Guest_Gosia0110

Guest_Gosia0110
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 12:20

Tę sytuację zdecydowanie warto i powinno się unormować. Przede wszystkim dla dobra dziecka. Pani dojazdy są w tej chwili mniejszym priorytetem. Mówimy tu o zaburzaniu u dziecka poczucia bezpieczeństwa, skoro jest przerzucane z jednego miejsca w drugie, a rodzice nie mogą się ze sobą porozumieć. A to wszystko odbywa się kosztem dziecka. Proszę rozważyć z synem powyższą propozycję. Syn mając prawa rodzicielskie ma spore pole do popisu, Pani sama może zrobić dużo mniej.

Nie zalezy mi na tym aby kogokolwiek pozbawiac praw. Ja kieruje sie wylacznie dobrem wnuka ktory wprost mowi ze chce mieszkac przy ojcu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych