Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy na czas określony w 2019 r.?

wróć do serwisu Kadry 32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 06:51

Witam. U obecnego pracodawcy pracuje łącznie 19 miesięcy. Podpisywałem tu łącznie trzy umowy. Pierwsza była na 3 miesiące, kolejna na rok, a obecna którą podpisałem w Maju tego roku już na czas nieokreślony. Chce złożyć wypowiedzenie tak aby z pierwszym Grudnia zakończyć pracę. Jednak nie jestem pewny jaki okres wypowiedzenia mnie obecnie dotyczy. Czy jest to miesiąc bo liczone są wszystkie miesiące przepracowane w tej firmie czy dwa tygodnie bo obecnie mam przepracowane 5 miesięcy na umowie na czas nieokreślony(6 miesięcy osiągnę z pierwszym Listopada). Pozdrawiam 

#22 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 październik 2019 - 07:27

1m-c, liczy się cały okres zatrudnienia na umowach o pracę

#23 Guest_Skołowana

Guest_Skołowana
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 19:02

Witam moja firma zamyka się w styczniu ja właśnie dostałam propozycję nowej pracy mam umowę na czas określony i w obecnej firmie pracuję od 2017 roku. chciałam się zwolnić za porozumieniem stron ale moje szefostwo nie przyjęło mojego wypowiedzenia twierdząc że nie mogą zostać bez pracownika w grudniu, szkoda że nie pomyśleli że ja w styczniu zostanę bez pracy. co dalej robić chciałabym od listopada zacząć w nowej firmie pracę ale nie wiem jak to ugryźć.

#24 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów

Napisano 17 październik 2019 - 07:41

1. dogadać się z nowym lub starym pracodawcą

2. porzucić pracę - możesz mieć w świadectwie pracy zwolnienie dyscyplinarne - co może rzutować na postrzeganie w kolejnych miejscach pracy

Cudów nie ma - nie wymyślimy ci rozwiązania które nie istnieje

#25 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5469 postów

Napisano 17 październik 2019 - 08:23

Witam moja firma zamyka się w styczniu ja właśnie dostałam propozycję nowej pracy mam umowę na czas określony i w obecnej firmie pracuję od 2017 roku. chciałam się zwolnić za porozumieniem stron ale moje szefostwo nie przyjęło mojego wypowiedzenia twierdząc że nie mogą zostać bez pracownika w grudniu, szkoda że nie pomyśleli że ja w styczniu zostanę bez pracy. co dalej robić chciałabym od listopada zacząć w nowej firmie pracę ale nie wiem jak to ugryźć.

Wszystko zleży od kiedy jesteś zatrudniona.

Jeśli pracę rozpoczęłaś po 1 lutym 2017 roku, obowiązuje cię okres wypowiedzenia 1 miesiąc. Do końca października składasz wypowiedzenie umowy o pracę i kończysz pracę 30 listopada. Nie ma takiej możliwości, żeby pracodawca nie przyjął wypowiedzenia- łaski nie robi. A jeśli robi wyślij listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru.

Jeśli pracę podjęłaś wcześniej, obowiązuje cię okres wypowiedzenia 3 miesiące. I tu wchodzi w grę tylko porozumienie stron.

Ale skoro firma zamknięta ma być od stycznia, to czy dostałaś już wypowiedzenie? Na jakich zasadach masz odejść z pracy?

#26 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 16:03

Dzień dobry,

Czy zapis w umowie o miesięcznym okresie wypowiedzenia ma zastosowanie jeśli ktoś przepracował mniej niż 6 miesięcy i według kodeksu okres ten powinien wynosić 2 tygodnie?

Pozdrawiam

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2019 - 16:22

Nie ma, chyba występują warunki szczególne.

#28 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2019 - 18:01

Witam, czy okres próbny wlicza się do stażu pracy w momencie wypowiadania umowy na czas określony?

#29 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5469 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 18:48

Tak

#30 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 15:34

18 stycznia 2020 konczy mi sie umowa o prace. czy jestem zobowiązany wypowiadac umowe o prace

#31 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 15:56

Nie

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2019 - 15:26

mam umowe o prace na czas okreslony od 24.06.2019 do 23.03.2019 dzis skladam wypowiedzenie. Jutro mija 6miesiecy jak pracuje, ale umowe mam do 23.03.19 Czy obowiazuje mni 2tyg czy 1mies okres wypowiedzenia?

#33 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 18:23

Sprawdź daty chyba źle napisane

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych