Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bony i vouchery opodatkowane VAT od 2019 r.


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197995 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 20:56

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać nowe regulacje w ustawie o VAT, które będą dotyczyły znacznej części podatników tego podatku. Nowe przepisy zaproponowane przez ustawodawcę zakładają bowiem wprowadzenie regulacji określających zasady opodatkowania VAT w przypadku bonów i voucherów.

Powrót do artykułu: Bony i vouchery opodatkowane VAT od 2019 r.

#2 Guest_zainteresowany

Guest_zainteresowany
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 20:56

Czy emisja bonów jednego przeznaczenia będzie podlegała fiskalizacji na kasie fiskalnej? W jaki sposób wykazać sprzedaż towarów opłaconych bonem na kasie fiskalnej? obecne urządzenia nie przyjmują paragonów o wartości zero.

#3 Guest_Karolli

Guest_Karolli
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 13:05

Do tej pory podatnicy niejednokrotnie mieli problem jak traktować na gruncie podatku VAT wydawanie bonów np. swoim klientom, kontrahentom czy pracownikom. Generalnie wydanie bonu nie podlegało VAT, chociaż organy podatkowe podchodziły do tego różnie, twierdząc, np. że emisja bonu przez emitenta, w zamian za określoną kwotę, jest świadczeniem usług opodatkowanym VAT. Te problemy zniknął z dniem 1 stycznia 2019 r., bo wydaje się, że unijne przepisy, które implementujemy do naszego prawa, dość jednoznacznie wskazują jaki VAT i kiedy będzie miał zastosowanie w przypadku różnego typu bonów, ich emisji i transferu.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych