Skocz do zawartości

usprawiedliwienie nieobecności po wysłaniu dyscyplinarki

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 06 listopad 2018 - 23:45

Witam,

pracownik miał zwolnienie lekarskie do dn. 22.10.2018. Po tym czasie nie było od niego żadnej informacji. W dniu 26.10.2018 wysłałam do niego drogą mailową oraz poczta polską wezwanie do usprawiedliwienia nieobecności do dnia 31.10.2018 r. (Na marginesie dodam, że nie pierwszy raz pracownik ociągał się z powiadomieniem pracodawcy o zwolnieniu lekarskim, jednak wcześniej odpowiadał drogą mailową i przesyłał skan zwolnienia lekarskiego).

Do wskazanego terminu tj do dnia 31.10 nie otrzymałam od pracownika żadnej informacji. W związku z tym w tym samym dniu wysłałam do niego pocztą rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. W dniu 05.11 pracownik napisał mi email że ma zwolnienie lekarskie do dnia 05.11.

Rozumiem że w momencie otrzymania przez pracownika dyscyplinarki umowa się rozwiąże - będzie to rozwiązanie umowy nieprawne ale skuteczne. Co jednak zrobić, aby wszystko było zgodne z prawem? Mam obowiązek ponownie zatrudnić pracownika? Bo jednak usprawiedliwił nieobecność ale po wysłaniu przeze mnie dyscyplinarki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych