Skocz do zawartości

Wyposażenie a Środek Trwały

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 15:00

Dzień dobry,

na wstępie, pragnę zaznaczyć, że nie jestem księgowym - w związku z czym, pytanie może się wydać naiwne osobom siedzącym w temacie - dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. Do rzeczy.

Czy wyposażenie to tzw. pozostałe środki trwałe (wg instrukcji obsługi, jednego z programów do prowadzenia ewidencji ŚT lub np. artykułu Pani Kaczurak-Kozak) czy jest to składnik majątku, który jest niezaliczany do środków trwałych - w źródłach spotykam się z rozbieżnością w rozumieniu terminu wyposażenia i nie potrafię jej zrozumieć. Czy ta sprzeczność może wynikać z różnicy w ewidencjonowaniu  między np. prywatnym przedsiębiorstwem, a dajmy na to jakąś jednostką samorządu terytorialnego, czy nie ma to znaczenia? Mam w głowie niezły bałagan i proszę o pomoc.

#2 piotrek56

piotrek56

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 15:07

Dzięki wielkie za interesujące informacje. Na pewno mi się to przyda :)

Nasze szczęście zależy od nas samych – Arystoteles

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 15:10

Dzień dobry,

na wstępie, pragnę zaznaczyć, że nie jestem księgowym - w związku z czym, pytanie może się wydać naiwne osobom siedzącym w temacie - dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. Do rzeczy.

Czy wyposażenie to tzw. pozostałe środki trwałe (wg instrukcji obsługi, jednego z programów do prowadzenia ewidencji ŚT lub np. artykułu Pani Kaczurak-Kozak) czy jest to składnik majątku, który jest niezaliczany do środków trwałych - w źródłach spotykam się z rozbieżnością w rozumieniu terminu wyposażenia i nie potrafię jej zrozumieć. Czy ta sprzeczność może wynikać z różnicy w ewidencjonowaniu  między np. prywatnym przedsiębiorstwem, a dajmy na to jakąś jednostką samorządu terytorialnego, czy nie ma to znaczenia? Mam w głowie niezły bałagan i proszę o pomoc.

baran przemycający reklamę

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 15:12

Czy mogę poprosić o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania? Gdybym chciał zareklamować, podałbym pełną nazwę prawda?

#5 kogiro

kogiro

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 15:17

Ja bym zostawił ten temat specjaliście. To najlepsze możliwe rozwiązanie.

W życiu każdego człowieka dojrzewanie oznacza zagłębianie się w siebie – tam są korzenie – Osho

#6 Guest_beleg

Guest_beleg
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 15:29

Czy mogę poprosić o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania? Gdybym chciał zareklamować, podałbym pełną nazwę prawda?

spotykam się z rozbieżnością w rozumieniu terminu wyposażenia i nie potrafię jej zrozumieć.....widocznie zbyt trudny temat dla ciebie, odpuść

#7 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 08:25

Dzień dobry,

Programy to wartości niematerialne i prawne. Ewidencjonujesz je zgodnie z polityka rachunkowości w Twojej jednostce. Na ogół jest tak. 020/201 na fakturze oraz amortyzacja 4XX/072. To dotyczy ewidencji poniżej progu 10.000,-, a powyżej lub równej 080/201 , a gdy jest w użytkowaniu 020/080 i amortyzacja stopniowa 4XX/071  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych