Skocz do zawartości

Zdjęcie

obiady w pracy

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepucia

pepucia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 31 październik 2018 - 11:15

Cześć,

pracodawca chce co piatek zamawiać z Firmy cateringowej obiady dla pracowników w ilości około 60 sztuk.

Czy można jakoś ominąć opadtkowanie i ozusowanie tych obiadów? 

Z góry dziękuję za rekomendacje.

#2 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 10:43

Ja i moje koleżanki z pracy zawsze zamawiamy sobie catering dietetyczny :D Każda z nas ma co prawda inną dietę, ale wszystkie korzystamy z cateringu który nazywa sie 'przełom w odżywianiu'. To catering dietetyczny, który jest po prostu zarówno smaczny jak i zdrowy :) Ja korzystam z diety wegetariańskiej i jestem bardzo zadowolona.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 11:12

Ja i moje koleżanki z pracy zawsze zamawiamy sobie catering dietetyczny Każda z nas ma co prawda inną dietę, ale wszystkie korzystamy z cateringu który nazywa sie 'przełom w odżywianiu'. To catering dietetyczny, który jest po prostu zarówno smaczny jak i zdrowy Ja korzystam z diety wegetariańskiej i jestem bardzo zadowolona.

ale na mózg ci to pada, co widać z wpisu

#4 pepucia

pepucia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 07 listopad 2018 - 11:30

ahaha, ale jak to ma się do podatku i zusu? :)

#5 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 13:08

trzeba rozważyć czy te obiady stanowią przychód konkretnego pracownika? jeśli tak to w jakiej kwocie?

"Pracodawca finansujący swoim pracownikom posiłki niezwiązane ze spotkaniami biznesowymi nie może potrącić im zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, jeśli nie jest w stanie określić, kto i w jakim zakresie faktycznie z nich skorzystał.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 27 lipca 2015 r. (IBPB-2-2/4511-506/15/MMa)."

www.rp.pl/Podatek-dochodowy/311169987-Kiedy-darmowy-obiad-od-pracodawcy-powieksza-przychod-pracownika.html

#6 wilkstepowy

wilkstepowy

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 14:35

U nas catering też nie zdał egzaminu, zatrudniamy sporo osób a mało kto korzystał z tych posiłków. Większość pracowników wolała na własną rękę kupować albo przynosić jedzenie z domu. Strzałem w dziesiątkę okazało się natomiast wyposażenie stołówki w dystrybutor  wody. Taki profesjonalny, z wodą gazowaną i nie gazowaną, zimną oraz gorącą. Przez lata zamawialiśmy hurtowo do firmy mineralną (pracownicy oczywiście mieli darmowy dostęp) a żeby zrobić herbatę lub kawę trzeba było korzystać z czajników elektrycznych. Aktualne rozwiązanie lepiej zdaje egzamin.

#7 wilkstepowy

wilkstepowy

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 16:09

Poza tym catering bywa drogi, a jeśli nie, to jakość pozostawia wiele do życzenia.

#8 pepucia

pepucia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 16 kwiecień 2019 - 22:52

trzeba rozważyć czy te obiady stanowią przychód konkretnego pracownika? jeśli tak to w jakiej kwocie?

"Pracodawca finansujący swoim pracownikom posiłki niezwiązane ze spotkaniami biznesowymi nie może potrącić im zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, jeśli nie jest w stanie określić, kto i w jakim zakresie faktycznie z nich skorzystał.

Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 27 lipca 2015 r. (IBPB-2-2/4511-506/15/MMa)."

www.rp.pl/Podatek-dochodowy/311169987-Kiedy-darmowy-obiad-od-pracodawcy-powieksza-przychod-pracownika.html

czyli trzeba by zamawiać w bemarach, bo obiady pakowane już się nie kwalifikują. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych