Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop przy zatrudnieniu u dwóch pracodawców

urlop wypoczynkowy dwie umowy urlop

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 jeff

jeff

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 październik 2018 - 13:34

Dzień dobry,

sytuacja jest następująca:

od 1 grudnia 2017 byłem zatrudniony u Pracodawcy 1 na pełny etat. Od 1 lutego 2018 zmieniłem umowę z Pracodawcą 1 z pełnego etatu na 1/8 etatu oraz podpisałem umowę z Pracodawcą 2 w wymiarze 3/4 etatu. W październiku złożyłem u obydwu pracodawców wypowiedzenie z zachowaniem ustawowego jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia (do końca listopada 2018).

Od 1 grudnia do końca stycznia nie korzystałem z urlopu wypoczynkowego. Od 1 lutego 2018 do końca października 2018 wybrałem 23 dni urlopu wypoczynkowego (oczywiście u obydwu pracodawców).

Ze względu na staż pracy przysługuje mi 26 dni urlopu wypoczynkowego rocznie.

Pytanie: ile urlopu wypoczynkowego pozostało mi do wybrania do końca okresu wypowiedzenia u poszczególnych pracodawców?

Liczę to tak: u Pracodawcy 1 przysługuje mi 1/12 urlopu za rok 2017 (3 dni) i 11/12 urlopu za rok 2018 (24 dni). U Pracodawcy 2 przysługuje mi 10/12 urlopu za okres pracy od lutego do listopada (22 dni).

Wybrałem 23 dni (u obydwu pracodawców), dlatego u Pracodawcy 1 zostały mi 4 dni. Ale co z Pracodawcą 2? Czy wykorzystany ponad miarę urlop spowoduje obniżenie liczby dni urlopu u przyszłego pracodawcy?

Pozdrawiam

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 14:58

Limit niepełnoetatowca liczy się w godzinach, szczególnie jeżeli zmieniał się wymiar w ciągu roku. U kolejnego pracodawcy nadebrany urlop rozlicza się tylko w tym samym roku, jeżeli nową pracę rozpoczniesz w styczniu kolejnego roku, to już nie ma znaczenia, poza tym liczy się godziny, więc inny etat u kolejnego pracodawcy daje inny wymiar do rozliczenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop wypoczynkowy, dwie umowy, urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych