Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak świadectwa pracy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ElliEny

ElliEny

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2018 - 11:28

3 miesiące temu zmieniłam pracę, pracodawca nadal nie dał mi świadectwa, nowy pracodawca nie chce mi przyznać urlopu z tego względu. Zgłosiłam sprawę do PIP ale nic się póki co nie dzieje, mam jeszcze jakieś ruchy?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 październik 2018 - 11:56

Skierować do byłego pracodawcy wezwanie  o wydanie świadectwa pracy pod groźbą skierowania sprawy do sądu z żądaniem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych, jakim jest brak możliwości skorzystania z wypoczynku w przysługującym wymiarze na skutek barku dokumentu potwierdzającego uprawnienia pracownicze, naruszenie twojego wizerunku u nowego pracodawcy (konieczność tłumaczenia braku świadectwa).

#3 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 12 październik 2018 - 18:55

nowy pracodawca nie chce mi przyznać urlopu z tego względu.

Pracodawca co najwyżej może nie wyrazić zgody na wykorzystanie urlopu w terminie jaki podajesz , ale nie może powiedzieć ze nie masz urlopu . Urlop wynika z przepisów a nie woli  pracodawcy 

PIP powinien dać odpowiedz do 30 dni od dnia zgłoszenia 

#4 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 12 październik 2018 - 18:57

Reklamodawcom powinien moderator blokować dostęp :)

#5 ElliEny

ElliEny

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 październik 2018 - 08:04

Skierować do byłego pracodawcy wezwanie  o wydanie świadectwa pracy pod groźbą skierowania sprawy do sądu z żądaniem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych, jakim jest brak możliwości skorzystania z wypoczynku w przysługującym wymiarze na skutek barku dokumentu potwierdzającego uprawnienia pracownicze, naruszenie twojego wizerunku u nowego pracodawcy (konieczność tłumaczenia braku świadectwa).

Byłam w byłej firmie bo moje świadectwo miało być gotowe a mi zależało na czasie. Jak się okazało nie zgadza się ilość dni urlopu i ekwiwalentu. Powinnam mieć 10 dni wykorzystanych i reszta do ekwiwalentu,a wpisane miałam 11 (kadry nie ogarnęły, że podczas mojego urlopu wypadał jeden dzień ustawowo wolny), mimo że wnioski urlopowe są ok. W wyniku tego miałam mniejszą wypłatę bo mniejszy ekwiwalent. Były szef na tą informację najpierw na mnie nawrzeszczał potem rzucił słuchawką :) napisałam pismo z wezwaniem do wydania świadectwa i wypłaty zaległej dniówki ale z tym furiatem nic nie wiadomo. O tyle dobrze, że obecny pracodawca przyjął wymiar urlopu  wynikający z proporcji.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 19:35

Złóż skargę do PIP - opisz sytuację, w takich sprawach (obliczanie należnego urlopu i wypłaty ekwiwalentu, wydawanie świadectw pracy) reagują dosyć sprawnie i nie muszą pracodawcy zawiadamiać o kontroli (choć z mojej praktyki wiem, że i tak to robią), kopię pisma złożonego pracodawcy możesz dołączyć do zgłoszenia do PIP - niech się furiat z PIPem dogaduje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych