Skocz do zawartości

Wyliczenie wysokości zasiłku po zmianie wymiaru czasu pracy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 19:21

Witam,

mam pytanie odnośnie obliczenia wysokości zasiłku po zmianie wymiaru czasu pracy.

Do 05.10.2018 miałam zmniejszony wymiar czasu pracy do 15/16 etatu na podstawie art. 186 K.p. W dniach 8-9.10.2018 byłam na zwolnieniu lekarskim na dziecko.

Obecnie jestem w ciąży i prawdopodobnie od grudnia będę przebywać na zwolnieniu lekarskim. Chciałabym zapytać jak zostanie wyliczony zasiłek w przypadku pójścia na to zwolnienie w grudniu? 

Dodam jeszcze, że mam stałe wynagrodzenie oraz premie uznaniowe kwartalne, które wliczają się do podstawy wymiaru zasiłku (tak było przy pierwszej ciąży). Taką premię otrzymam w listopadzie (ok. 25% sumy wypłaconych wynagrodzeń za miesiące: lipiec-sierpień-wrzesień) . Czy wysokość mojego zasiłku zostanie wyliczona tylko na podstawie wynagrodzenia za listopad wraz z premią czy dodatkowo zostanie wliczone wynagrodzenie z października pomimo tego, że byłam wtedy na L4? Jeśli tak to jak zostanie wyliczone (w jakiej wysokości) wynagrodzenie za październik?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Jeśli powinnam jeszcze coś doprecyzować to proszę o informację.

#2 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 12 październik 2018 - 07:20

Jeśli zwiększa się wymiar etatu to do podstawy bierze się tylko miesiące "po zwiększeniu".

Wygląda na to że do Twojej podstawy będzie zaliczony tylko listopad.

ale skąd już teraz masz pewność, ze od grudnia Twój stan zdrowia nagle się pogorszy?

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 październik 2018 - 07:27

Te "choroby" w ciąży są takie przewidywalne, że szok :D :D :D  szok dla pracodawcy, który zatrudnia spekulantów

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 12 październik 2018 - 17:01

Wiem, że bierze się miesiące po zwiększeniu, ale normalnie trzeba przepracować 3 miesiące żeby miesiące te liczyły się do zasiłku, stąd nie wiem czy zasiłek nie będzie wyliczony na podstawie mojego wynagrodzenia zasadniczego, tak jakby to było w przypadku gdybym już w listopadzie poszła na zwolnienie. Wtedy zasiłek wyliczony byłby na podstawie wysokości wynagrodzenia takiego, jakie bym otrzymała przepracowując cały miesiąc.

Co do zwolnienia.. nie powiedziałam, że mój stan się pogorszy, mój stan jest cały czas taki sam - nie najlepszy. Ponadto jestem w zaawansowanej ciąży i jest duże ryzyko, że urodzę wcześniej (pierwsze dziecko urodziłam w 30tc), a termin mam na 15 stycznia. A mój pracodawca na pewno szoku nie dozna..

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 październik 2018 - 18:33

Nie trzeba przepracować 3 m-cy.
Skąd te bzdury

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0