Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w Prawie oświatowym 2019 r.


wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32681 postów

Napisano 11 październik 2018 - 07:51

W dniu 26 września 2018 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy Prawo oświatowe. Kolejne zmiany w Prawie oświatowym już we wrześniu 2019 r. Co zmieni się tym razem?

Powrót do artykułu: Zmiany w Prawie oświatowym 2019 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 07:51

Dobrze, że kolejne zmiany w Prawie oświatowym mają na celu umocnienie szkolnictwa branżowego. Na rynku pracy brakuje właśnie fachowców. Szkoły zawodowe i nauczyciele tych szkół od lat nie mieli żadnego wsparcia od resortu edukacji. MEN słusznie uzasadnił, że: zmiany zachodzące w polskiej gospodarce oraz na rynku pracy wzmacniają popyt na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Systematycznie poprawiające się wskaźniki ekonomiczne kraju oraz najniższe od lat bezrobocie przyczyniają się do odczuwanego przez rynek deficytu pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Kształcenie zawodowe jest tym obszarem edukacji, który obok szkolnictwa wyższego, ma największy wpływ na przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej gospodarki.

#3 Guest_gość 2

Guest_gość 2
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 10:42

To tylko teoria bardzo trudna do wprowadzenia w życie bo brakuje nauczycieli zawodu. Zwłaszcza tych poszukiwanych zawodów. Bez podwyżek wynagrodzenia i elastycznego czasu pracy nie znajdą się profesjonaliści, którzy będą chcieli uczyć w szkołach.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych