Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raporty JPK na żądanie fiskusa, czyli digitalizacji podatków ciąg dalszy


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198389 postów

Napisano 09 październik 2018 - 06:04

Digitalizacja podatków staje się faktem, z którym zmierzyć się musi już niemal każdy przedsiębiorca. Jednym z nowych wyzwań jest konieczność sporządzania raportów w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego na żądanie organów podatkowych. Przedsiębiorca musi być na to przygotowany, a zatem powinien posiadać odpowiedni program komputerowy do generowania JPK w odpowiedniej strukturze. Na ile jest to utrudnieniem, a na ile szansą rozwoju dla polskiego biznesu?

Powrót do artykułu: Raporty JPK na żądanie fiskusa, czyli digitalizacji podatków ciąg dalszy

#2 Guest_Jme

Guest_Jme
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 06:04

Ale mi nowość

#3 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 10 październik 2018 - 14:28

Jednolity plik Kontrolny na żądanie fiskusa, który funkcjonuje już wobec wszystkich od lipca tego roku to moim zdaniem narzędzie przygotowane wyłącznie po to, żeby organy podatkowe mogły szybko i sprawnie skontrolować podatnika. Jest to więc narzędzie do łatania dziury budżetowej. Miejmy nadzieję tylko, że przy okazji kontroli JPK uda się wyeliminować z rynku nieuczciwych przedsiębiorców. Dostosowanie się do JPK to mimo wszytko, mimo dostępnych w internecie darmowych programów, jest to jakiś konkretny koszt, który musi ponieść niemal każdy przedsiębiorca.

#4 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 13:46

Ciągle coś się zmienia w tym prawie. Ważne, aby nasze programy też nad tym nadążały. Ja korzystam z Firmao CRM/ERP, które jest na bieżąco aktualizowane do nowego prawa firmao.pl/registerDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych