Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie nie przedłuża umowy o pracę

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671587 postów

Napisano 02 październik 2018 - 14:05

Kodeks pracy chroni pracownika znajdującego się w tzw. okresie ochronnym, a jest nim np. przebywanie na zwolnieniu lekarskim. Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, który przebywa właśnie na takim zwolnieniu i przedstawia mu w związku z tym odpowiednią dokumentację lekarską.

Powrót do artykułu: Zwolnienie nie przedłuża umowy o pracę

#2 Guest_Km

Guest_Km
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 14:05

Jezeli umowa jest na czas okreslony na 3 miesiace a wtym czasie sie zachoruje czy mozna wtedy nie przedluzyc umowy poradzcie jakie jest prawo....

#3 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 14:20

Jeśli umowa jest na czas określony, to nie ma znaczenia że akurat w dniu zakończenia umowy jesteś chory.

skoro była podpisana na 3 miesiące to kończy się po 3 miesiącach i koniec.

Pracodawca jeśli CHCE (!!!) to MOŻE podpisać kolejną umowę o pracę nawet jeśli chorujesz.

#4 Guest_pracodawcy są chorzy na głowe

Guest_pracodawcy są chorzy na głowe
  • Goście

Napisano 23 marzec 2019 - 14:31

jeżeli jak ja zachoruje na umowie o pracę na okresie próbnym to mi nie przedłużom to ja mam przyjść do pracy z wysoką temperaturą i z chorobą i zarażać innych pracowników dziękuje polskim głupim pracodawcą za taką umowę pracownik ma prawo zachorować nawet na okresach próbnych i nie powinien go zwolnić

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2019 - 16:18

Głupi to jesteś ty, nikt cię nie zwalnia tylko nie przedłuża umowy, czaisz różnicę?
Trudno żeby z chorującym przedłużać umowę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych