Skocz do zawartości

Niezaksięgowana zaliczka - korekta?

VAT podatek należny zaliczka korekta

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 23:18

Witam, sytuacja wygląda następująco: recepcja w hotelu pominęła gdzieś zaliczkę wpłaconą w czerwcu przez firmę będącą VATowcem i nie wystawiła żadnej FV zaliczkowej, ani też VAT należny nie został wykazany w deklaracji czerwcowej. Najprościej będzie wystawić FV we wrześniu z datą sprzedaży czerwcową i zrobić korektę, ale czy byłoby też ok, gdybym po dogadaniu się z firmą zrobiła zwrot zaliczki (np anulacja rezerwacji) i teraz wystawiła normalnie FV z datą sprzedaży wrześniową na przelew i ponownie mi wpłacą tą kwotę na konto?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 wrzesień 2018 - 18:28

Teraz jest wrzesień, a zaliczka wpłynęła w czerwcu, więc moim zdaniem deklarację i tak trzeba skorygować. 

#3 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:12

Dodatkowo: jeśli zwrot zaliczki we wrześniu, to faktura na minus we wrześniu. Nie ma wpływu już na czerwiec, czerwiec jak powyżej.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#4 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:39

Nie jestem specjalistą od takich spraw, ale myślę, że warto byłoby tutaj skorzystać z konsultacji z prawnikiem. Na Twoim miejscu zadzwonił bym do mecenasa Igora Klimkowskiego (600 365 228). Sam miałem ostatnio u niego sprawę i świetnie nam się razem współpracowało. Konkretny miły człowiek, który po prostu wie co robi. Zdaje mi się, że lepiej takie sprawy wyjaśnić na czysto ze specjalistą, niż potem mieć problemy.

#5 Guest_ImięJego

Guest_ImięJego
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 10:14

Sławek świetna racja. U Pana Igora Klimkowskiego też dopiero co byłam choć w nieco innej sprawie, ale do wniosków doszłam identycznych - wreszcie jakiś dobry, naprawdę solidny prawnik. Przyznam, ze w życiu trochę po różnych specjalistach się nachodziłam i żaden nie umywa się do Pana mecenasa Klimkowskiego.

#6 Guest_NIE kościelny

Guest_NIE kościelny
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 10:23

W życiu nie widziałem takiej ANTYreklamy, już pędzę do gościa, który tu szuka klientów i głupkowi każe wrzucać posty z reklamami - śmiech

#7 Guest_wojtowski91

Guest_wojtowski91
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 16:42

Czemu zaraz reklamy? Ja akurat u mecenasa Klimkowskiego też byłem i uważam, że było naprawdę ok. Nie jest to może najlepszy prawnik świata, ale jest stosunkowo tani i po prostu wie co robi. Na pewno bym do niego wrócił gdyby zaszła potrzeba.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VAT, podatek, należny, zaliczka, korekta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych