Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

budowa domu

92 odpowiedzi w tym temacie

#21 pasia87

pasia87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 17:24

Budowa domu jednorodzinnego to duży projekt, warto się do niego odpowiednio przygotować, np. angażując do współpracy sprawdzoną firmę, godną zaufania. To chyba podstawa :) Świetne opinie ma firma Espiro Property, jeśli chodzi o Warszawę i okolice. 

#22 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 09:00

W budownictwie nieraz korzysta się z pianki. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś o jej obróbce, ten artykuł http://podpowiadamy....ac-ciac-pianke/ może poszerzyć waszą wiedzę.

#23 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1275 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 08:41

Budowa domu niestety sporo kosztuje, niezależnie od wybranych technologii.

Always look on the bright side of life!

#24 marcinkowski

marcinkowski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 10:51

W budowie domu trzeba pamiętać nie tylko o kosztach materiałów i ludzi ale też wynajmu maszyn jak smartlift czy inne ciężkie sprzęty 

#25 Lucy2000

Lucy2000

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 18:34

Budowa domu to bardzo skomplikowana i ambitna sprawa :) Ja ostatnio robiłam remont elewacji i to już było dla mnie duże wyzwanie. Jeśli chodzi o prace przy elewacjach to mogę doradzić bardzo fajne rozwiązanie, otóż chodzi mi o taki sprzęt https://www.riwal.co...ycowe-spalinowe . Można go wynająć i nie jest to jakoś bardzo drogie. Dzięki temu można uniknąc stawiania rusztowań na całym terenie a przy okazji łatwo też dotrzeć tam gdzie rusztowania ułożyć cięzej. 

#26 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 800 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 17:44

A myślicie że domy szkieletowe to dobry pomysł na budowę? Wiem że projekty takich domów wyglądają jak murowanych, a dom ten jest ekologiczny. Zainteresowała mnie tym tematem sąsiadka i nie wiem teraz jak się wybudować. Przemawia za tym to że dom taki jest tańszy niż murowany, a to duży plus, można to przeznaczyć na wyposażenie.

#27 mancity

mancity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 20:20

Budowa domu to zawsze masa tematów do ogarnięcia, warto również pamiętać o studni głębinowej. Z Krakowa i okolic godna polecenia jest firma Naterm, widziałem ich realizacje jeśli chodzi o studnie głębinowe - studnia wygląda wspaniale i doskonale spełnia wszelkie standardy dostępu do wody. To nowoczesne miejsce w niczym nie przypomina już studni jakie znamy z naszego dzieciństwa. Polecam zajrzeć na stronę i ocenić samemu -  https://naterm.pl/

#28 grusz87

grusz87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 20:52

Na pewno koszt budowy domu to niemały wydatek, ale z drugiej strony - to wielki komfort i swoboda mieszkać w swoim domu :) Zawsze niestety coś za coś, to się sprowadza do indywidualnych wyborów i preferencji :) 

#29 lelum

lelum

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2020 - 16:42

Na wszystko są sposoby ;) Jak już wcześniej wspomniano budowa domu to długi i skomplikowany proces, tak więc najlepiej już przed jego rozpoczęciem ustalić co budujemy oraz jak, a następnie sprawdzić jak to wygląda pod względem księgowym oraz podatkowym. 

#30 Steeevee77

Steeevee77

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 28 luty 2020 - 08:21

A wszystko to zaczynamy od czego? Od wyboru odpowiedniego projektu oczywiście;) Macie już może coś na oku? Z tego co widziałam to ciekawe projekty domów ma firma Archon. Łatwo coś powinniście dobrać do swoich wymagań. Pomoc doradców na pewno się przyda, choćby przy sprawdzeniu czy dany projekt może powstać na waszej konkretnej działce.

#31 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 13:12

Jak już budujecie dom, to za w czasu pamiętajcie o klimatyzacji. Lepiej o to zadbać na etapie, kiedy wszystko powstaje niż później dłubać w gotowych, nowych ścianach. Klimatyzacja do domu to super sprawa i polecam. Mnie robili fachowcy z firmy Soltherm i mogę ich polecić z czystym sumieniem.

#32 Soldier

Soldier

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 marzec 2020 - 11:29

Podczas budowy domu przydatnych będzie wiele narzędzi na różnych etapach budowy. Podczas prac murarskich przydatne będą poziomice, które powinny być odpowiednio wzorcowane aby pokazywały właściwe wartości.

#33 widna33

widna33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 19:10

Za budowę naszego domu odpowiadała firma Espiro Property. Wybudowali dom kompleksowo. Wszystkie prace wykonane naprawdę solidnie i terminowo. Współpraca świetna! Dodatkowo duża oszczędność pieniędzy, bo jeden generalny wykonawca miał w swoich rękach większość prac.Tak samo pod względem finansów współpracę oceniamy bardzo dobrze - bez zaliczki, z gwarancją stałej i niezmiennej ceny. 

#34 wolna

wolna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 11:36

Każdą budowę domu należy rozpocząć od kupna projektu. Bardzo duży wybór projektów ma w ofercie pracownia MG Projekt - obecnie można je zakupić z 20% rabatem. Moim zdaniem to bardzo korzystna opcja dlatego rozważam właśnie zakup projektu Willa Siedziba od nich: https://www.mgprojek.../willa-siedziba . Naprawdę świetnie wygląda i zawsze marzyłam o takim domu.

#35 michal71

michal71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 24 kwiecień 2020 - 12:51

Do wykonania wszystkich instalacji w naszym nowym domu wybraliśmy firmę Walusiak z okolic Andrychowa https://walusiakroczyny.pl/, która zajęła się sama wszystkimi sprawami. Do nas należało jedynie podejmowanie decyzji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu i szczerze możemy polecić tą firmę innym osobom z regionu Bielska-Białej, Kęt, Wadowic czy Oświęcimia.

#36 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1299 postów

Napisano 11 maj 2020 - 05:19

Przy budowie trzeba zwrócić uwagę także na grunt, na którym ma być stawiana nieruchomość. Jeżeli jest on słaby, może być konieczne palowanie fundamentów, zobacz tu, w artykule zostało to opisane nieco dokładniej. Palowanie wykorzystuje się także przy budowie większych budynków, których ciężar może być znaczny i obciążać mocno grunt.

#37 pibreman

pibreman

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 14 maj 2020 - 13:57

Po wybudowaniu pamiętajcie o czyszczenie elewacji - najlepiej regularnie. Dzięki temu zachowanie świeży wygląd. Ja korzystam z usług firmy Elevatio http://www.elevatio.pl/mycie-elewacji

#38 Robert7979

Robert7979

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 05 sierpień 2020 - 09:40

Warto

#39 Guest_CoConte

Guest_CoConte
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2020 - 19:59

W kwestii porównania różnych materiałów elewacyjnych to polecam sobie obejrzeć ten film youtube.com/watch?v=JDdTawm-b_Q bardzo ładnie tu została pokazana różnica w funkcjonalności oraz jakości tych dwóch materiałów

#40 pibreman

pibreman

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 14 wrzesień 2020 - 15:46

Jak juz dom stoi to warto o niego dbac. Tutaj artykuł jak czyscic kostke brukową http://www.elevatio....i-brukowej.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych