Skocz do zawartości

Zdjęcie

Split payment w praktyce - na czym polega?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671874 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 19:00

Split payment czyli dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców wszedł w życie 1 lipca 2018 r. Celem wprowadzenia tego rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców i dalsze uszczelnianie sytemu VAT. Na czym polega split payment?

Powrót do artykułu: Split payment w praktyce - na czym polega?

#2 Guest_Dermix

Guest_Dermix
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 19:00

Dobrze rozpisane, ale w praktyce wydaje mi się, że bedzie to bardzo skomplikowane i bez konkretnych wskazówek mało kto zrozumie ten system.

#3 Guest_BiznesPan

Guest_BiznesPan
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2018 - 21:13

Korzyści dla przedsiębiorcy to chyba tylko w teorii będą. W praktyce będę patrzył jak mi kasa na osobnym koncie rośnie i nie moge jej ruszyć. Są jakieś miejsca gdzie można rozpytać o faktyczne działanie tego systemu?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13461 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 sierpień 2018 - 22:15

Możesz się umówić ze swoimi odbiorcami aby płacili ci za faktury tak jak do tej pory na rachunek bieżący. 

#5 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 30 sierpień 2018 - 07:40

Z umówieniem może być różnie. W praktyce możesz płacić swoim kontrahentom, no i VAT do US.

#6 Guest_Orka

Guest_Orka
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2018 - 14:00

@BiznesPan może eksperci z przedzenaswoje Ci coś doradzą ? Ręki nie dam sobie uciąć ale warto spróbować, zapytać a nóż może dostaniesz odpowiedź :)

#7 Guest_Kasa

Guest_Kasa
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 12:46

Możesz się umówić ze swoimi odbiorcami aby płacili ci za faktury tak jak do tej pory na rachunek bieżący. 

Ja się z kimś na coś umówię, a potem wpadnie kontrola skarbowa i odechce mi się umawiania do końca życia. W naszym pięknym kraju to trzeba działać tak jak ustawa przykazała i nie kombinować. Ja juz się o tym przekonałem nie raz i teraz otwierając nowy biznes korzystam z porad ekspertów w każdej dziedzinie. 

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13461 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 wrzesień 2018 - 19:18

Tu nie ma żadnego kombinowania, poczytaj ustawę i nie pisz bzdur. Kontrola skarbowa może sobie wpadać ile chce, żadna kontrola nie zmusi cię do stosowania split payment, bo to jest dobrowolne.

Zapytaj ekspertów, to się przekonasz  :P  

#9 Guest_Ekspert Przechodzenaswoje

Guest_Ekspert Przechodzenaswoje
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 01:28

Cześć! Owszem, istnieją przypadki, w których biznes wymaga współpracy z wieloma branżami. Warto wtedy zasięgnąć porady specjalistów jak formalnie taką współpracę zawiązać. Po te i inne porady zapraszam na przechodzenaswoje.pl Jeśli macie jakiekolwiek pytania nasi eksperci chętnie Wam pomogą. Adam, Ekspert przechodzenaswoje

#10 Guest_Agusia

Guest_Agusia
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 15:49

Cześć! Owszem, istnieją przypadki, w których biznes wymaga współpracy z wieloma branżami. Warto wtedy zasięgnąć porady specjalistów jak formalnie taką współpracę zawiązać. Po te i inne porady zapraszam na przechodzenaswoje.pl Jeśli macie jakiekolwiek pytania nasi eksperci chętnie Wam pomogą. Adam, Ekspert przechodzenaswoje

A na jakiej zasadzie jest wybierany ekspert? Sami musimy sprecyzowac do kogo konkretnie pytanie ma być skierowane, czy to juz system automatycznie przydziela fachowca ?

#11 Guest_sitel

Guest_sitel
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 22:39

Ja skorzystałem w ubiegłym tygodniu z porady eksperta od rodo w przechodzenaswoje.pl i jest bardzo zadowolony z efektu. Odpowiedz szybka i konkretna. Można polegac na tym serwisie

#12 Guest_sitel

Guest_sitel
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 22:40

A na jakiej zasadzie jest wybierany ekspert? Sami musimy sprecyzowac do kogo konkretnie pytanie ma być skierowane, czy to juz system automatycznie przydziela fachowca ?

Ja sobie sam wybrałem eksperta, bo są transparentni ze swoim cv i doświadczeniem dlatego nie jest to skomplikowane.

#13 Guest_Ekspert przechodzenaswoje

Guest_Ekspert przechodzenaswoje
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2018 - 22:56

Cześć!

Eksperta wybierasz sama z listy. Mamy już sporo fachowców, którzy chętnie Wam pomogą w różnych kwestiach. Od inwestowania, przez zarządzanie po marketing i prawo. 

Wszystkiego możesz się odwiedzić z naszej strony.

Pozdrawiam,

Adam,

Ekspert przechodzenaswoje 

Ja skorzystałem w ubiegłym tygodniu z porady eksperta od rodo w przechodzenaswoje.pl i jest bardzo zadowolony z efektu. Odpowiedz szybka i konkretna. Można polegac na tym serwisie

Cześć!

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. ideą nam przyświecającą jest budzenie ducha przedsiębiorczości. Często niejasne aspekty utrudniają podjęcie decyzji o "pójściu na swoje" więc jak najbardziej chcemy te aspekty Wam przybliżać.

Pozdrawiam,

Adam, 

Ja sobie sam wybrałem eksperta, bo są transparentni ze swoim cv i doświadczeniem dlatego nie jest to skomplikowane.

Fantastycznie!

Faktycznie, w naszym Zespole są osoby z doświadczeniem i wykształceniem. Dlatego, że zależy nam na dobrej, bezpłatnej pomocy.

Pozdrawiam,

Adam, 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych