Kategorie
Skocz do zawartości

badanie wody paragraf


Venesa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Podpisaliśmy umowę na badanie wody w basenie (z próbek). W jakim paragrafie klasyfikacji budżetowej ujmować wydatki ponoszone na takie badania?

Wszelkie wydatki realizowane przez jednostki sektora finansów publicznych zobowiązane do stosowania klasyfikacji budżetowej powinny być klasyfikowane na podstawie załącznika nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1053 ze zm.). Z regulacji zawartych w tym załączniku wynika, iż wydatki na usługi w zakresie przygotowania ekspertyz, analiz i opinii, świadczone na rzecz jednostki przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 4 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, z wyłączeniem ekspertyz, analiz, opinii i innych materiałów sporządzanych i opłacanych w ramach realizowanych przez jednostkę remontów i inwestycji, klasyfikowane są w paragrafie 439 "Zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyz, analiz i opinii".

Badania wody z pobranych próbek mogą być wykonywane wyłącznie przez firmy specjalistyczne, wyposażone w laboratoria o udokumentowanym systemie jakości badań wody, zatwierdzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

W związku z tym ponoszone przez jednostkę wydatki na wykonanie takiej usługi wskazane jest klasyfikować w paragrafie 439 "Zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyz, analiz i opinii"."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/badania-srodowiska/badania-wody/ jest namiar na firmę, która zajmuje się badaniem wody. Warto sobie sprawdzić ich propozycje. Nie da się ukryć, że mają kompleksowy zakres usług. Jeśli bowiem chcecie zadbać o to, aby działać zgodnie z prawem, ale też zapewnić bezpieczeństwo, to warto się tam na spokojnie rozejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chodzi o badania wody, to również polecam je zrobić, ale w tej firmie https://cbj.com.pl/oferta/analizy-wod-sciekow-i-osadow-sciekowych/ . Są to doskonali specjaliści, dysponujący odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, a także znajomością przepisów. Współpracują z nimi zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...