Skocz do zawartości

JPK_VAT - kontrahent zawiesił działalność

JPK VAT zawieszenie działalności czynny

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:15

Witam serdecznie,

Prowadzę Jednoosobową działaność gospodarczą, w tym miesiącu czeka mnie pewna dość nietypowa sytuacja dotycząca składania JPK_VAT.

Posiadam Fature od swojego kontachenta wystawioną dnia 20.07.2018. W tym dniu kontrahent był czynnym płatnikiem VAT. Posiadam informację, że kontrahent ten zawiesza(bądź likwiduje, nie do końca jestem pewny) swoją działalność z dniem 31.07.2018r. Ma to swoje konsekwencje, że przestanie być tzw VAT Czynny.

Czy mogę bez problemów wysłać JPK_VAT w ustawowym terminie, tj do 25.08? Mój program księgowy w momencie wtsyłki sprawdza czy wszyscy płatnicy są czynnymi płatnikami VAT i domyślam się, że ten podmiot wyświetli mi się na czerwono. Jak US zareaguje jak mimo ostrzeżenia wyślę "błedny" JPK? Niechciałbym się narazić na jakąś kontrąle z tego wynikającą.

Czy może lepiej za wczasu postarać się zamknać ten miesiąć do 31.07 i jeszcze wieczorem wysłać JPK_VAT aby uniknąć potencalnych problemów?

Co radzicie? 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: JPK, VAT, zawieszenie, działalności, czynny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych