Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy właściciel mieszkania musi ponosić koszty eksploatacji i utrzymania mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102582 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 13:16

Zarówno osoby posiadające spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, jak i osoby z prawem własnościowym są zobowiązane do uiszczania opłat związanych z eksploatacją i utrzymaniem mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej – zgodnie z Ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych z dnia 15 grudnia 2000 roku. Jakie dokładnie opłaty musi wnosić właściciel mieszkania?

Powrót do artykułu: Czy właściciel mieszkania musi ponosić koszty eksploatacji i utrzymania mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2018 - 13:16

Czy mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej, właściciele niespółdzielczy muszą także płacić koszty eksploatacyjne?

#3 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 14:28

wszystko fajnie tylko ja ten punkt mam osobno 600 zlotych miesiecznie za 81m troche duzo tych oplat jak na pelna wlasnosc tak mysle Eksploatacja Sprzątanie Energia elektryczna Odpis na fundusz remontowy Domofon Antena Zimna woda i ścieki Podgrzanie wody Centralne ogrzewanie

#4 Guest_Henryk

Guest_Henryk
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2018 - 19:28

A Prezesi ciągle narzekają i opłaty ciągle w górę .Kiedy się to skończy panowie posłowie i senatorowie.

#5 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:33

To zależy, jaką eksploatację konkretnie mamy na myśli. Gdy w mieszkaniu, które zacząłem wynajmować zaczęła szwankować instalacja elektryczna, niezbędne do wymiany elementy nabyłem w hurtowni elektrycznej https://amper.pl/kos-elektro-systemi jej naprawy dokonałem sam, ale tylko z tego względu, że jestem z zawodu elektrykiem. W innym przypadku na pewno o interwencję prosiłbym właścicielkę mieszkania. 

#6 Guest_mifin@wp.pl

Guest_mifin@wp.pl
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 10:17

Jakie przesłanki mają decydujące znaczenie, że przy ustanawianiu odpłatności za remonty kwotę obciążenia stanowi iloczyn stawki i powierzchni mieszkania? Jaki ma związek, na przykład, powierzchnia mieszkania z funduszem remontowym dźwigów osobowych? Nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać w windzie z jadącym nią lokalem. Skutki tego są takie, lokal, w którym zamieszkuje 5 osób obciążony jest taką samą kwotą na fundusz remontowy, jaką jest obciążony lokal o tej samej powierzchni zamieszkały przez 1 osobę.

#7 comneonliverpool

comneonliverpool

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 maj 2019 - 12:52

wiele zalezy od warunków w danym mieszkaniu. Bierzcie tez pod uwagę czynniki zewnętrzne a także dbałość o ergonomię np. oświetlenie led To są tematy, które mogę realnie obniżyć ksozty użytkowania. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych