Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ ratalny w PKPiR

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KINW

KINW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 10:25

Witam, moje pytanie jest następujące : Klient z racji trudności finansowej nie opłacał składek zus przez ostatnie kilka miesięcy, udało mu się teraz zawrzeć układ ratalny. Do tej pory opłacane  składki księgowałam w koszty, w momencie braku zapłaty nie księgowałam ich. Jak teraz powinnam zaksięgować w Kpir poszczególne raty które nie odpowiadają kwotom składek z poszczególnych miesięcy?

Proszę o pomoc

#2 Guest_Luiza

Guest_Luiza
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 11:04

Witam, moje pytanie jest następujące : Klient z racji trudności finansowej nie opłacał składek zus przez ostatnie kilka miesięcy, udało mu się teraz zawrzeć układ ratalny. Do tej pory opłacane  składki księgowałam w koszty, w momencie braku zapłaty nie księgowałam ich. Jak teraz powinnam zaksięgować w Kpir poszczególne raty które nie odpowiadają kwotom składek z poszczególnych miesięcy?

Proszę o p

Nie wiem czy to będzie poprawnie. Ale raty sumować, rozliczać z konkretną deklaracją i wtedy wrzucać narzuty w koszty? Np. Spłacono 4 raty w sumie w wysokości 16 000, co jest równe z deklaracją 01 01 2018 , wtedy wpłaty rozliczamy z daną deklaracją i narzuty, które są objęte w tej deklaracji wrzucamy w koszty.
Najgorsze jest to, że ZUS nie podaje inforamcji, które wpłaty na co idą, a rozliczenia ze strony PUE są mało czytelne (choć nie zagłębiałam się w nie). Natomiast wszelkie kwoty, które pozostaną na sam koniec spłaty można potraktować jako odsetki, a jak wiemy odsetki z ZUS nie wliczymy w koszty.
Nie wiem czy jest to poprawnie, może wypowie się ktoś, kto jest pewniejszy.

#3 KINW

KINW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 09:36

Dziękuję za podpowiedź, jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś wiedzę w tym temacie proszę o porady

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy