Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny wyższe w UE niż w Polsce

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671587 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:18

Pomimo tego, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, przyznawane w naszym kraju świadczenia odszkodowawcze są kilkukrotnie niższe niż w krajach zachodnich. Udowodniła to sprawa Jarosława Wałęsy – Bruksela wypłaciła politykowi niemal 900 tys. zł odszkodowania za wypadek komunikacyjny. W Polsce za to samo zdarzenie dostał dziewięciokrotnie mniej.

Powrót do artykułu: Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny wyższe w UE niż w Polsce

#2 Guest_Leszek P

Guest_Leszek P
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:18

To co zasądza się w Polsce to nic. Zobaczcie na rekordowe kwoty odszodowań w USA czy Niemczech. Takie odszkodowanie jak u nas za wypadek komunikacyjny, u nich dostają za złamaną noge... Gość w GB dostał 8 mln funtów odszkodowania po wypadku. Tam sądy cenią życie i zdrowie, a u nas?

#3 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2018 - 21:45

Jakoś w ogóle mnie to nie dziwi, nie dość, że są śmiesznie niskie te odszkodowania, to jeszcze czasami łaskę robią, że w ogóle je wypłacają…

#4 Guest_Maggda

Guest_Maggda
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2018 - 19:49

Dokładnie tak jest, są jednak na to sposoby, np. firmy, które zajmują się egzekwowaniem pieniędzy z ubezpieczeń. Bardzo pomocne rozwiązanie. 

#5 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2018 - 23:40

Zgadza się, ja np. polecam kancelarię Partner z Krakowa, która ma olbrzymie doświadczenie właśnie w tego typu sprawach. 

#6 Guest_karolS.

Guest_karolS.
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 12:00

Co do odszkodowania to warto zgłosić się do jakiejś firmy która zajmuje się egzekwowaniem pieniędzy z ubezpieczeń. Dużo dobrego słyszałem o EuCO.

#7 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 14:13

Współpracowałem z kancelarią odszkodowawczą advoco.pl. Od tej pory chwalę ich, gdzie tylko mogę. Marna sumka, którą zaproponował mi ubezpieczyciel zdecydowanie podrosła, gdy do sprawy przyłączyli się oni.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 17:49

no super ale ja odradzam wszystkie powyżejwymienione. przy wyborze firmy liczy się bezpośredni kntakt z mecenas i nigdy z jakims posrednikiem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych