Skocz do zawartości

Urlop wypoczynkowy, wypowiedzenie, L4

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 08:32

Dzień dobry,

posiadam umowę na czas nieokreślony, miesięczne wypowiedzenie, dysponowałem pulą 26 dni urlopu i zostało mi go jeszcze 13 dni bo 13 wykorzystałem od stycznia do dzisiaj. Złożyłem wypowiedzenie ostatniego dnia czerwca a więc ostatniego dnia lipca kończę pracę w obecnej firmie. Cały mój zakład pracy idzie na urlop od dnia 16 do 27 lipca. Ja chciałem wziąć chorobowe od 16 do 31 lipca aby otrzymać ekwiwalent za te niewykorzystane dni urlopu. I teraz moje pytanie czy pracodawca mi to wypłaci? Nie chcę u siebie w kadrach o to pytać bo będzie podejrzane, ale dowiedziałem się, że jak wypiszę urlop na te dwa tygodnie to mi zejdzie z puli 13 dni.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 08:49

Jeżeli dasz L4, to  ekwiwalent dostaniesz za 3 dni, bo tyle ci proporcjonalnie do końca trwania umowy przysługuje. Jeżeli wykorzystasz więcej niż 16 dni urlopu u obecnego pracodawcy, to u kolejnego będziesz miał o tyle mniej.

#3 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 08:57

Więc w skrócie nie opłaca się brać L4 bo mniej dostanę niż wypiszą mi urlop. 

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17483 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 lipiec 2018 - 09:13

I tak nie dostaniesz ekwiwalentu za 13 dni jak sobie liczysz, do końca lipca nie nabędziesz prawa do 26 (całego) dni urlopu.

13 wykorzystałeś więc za 3 dni dostaniesz ekwiwalent jeśli pójdziesz na chorobowe, urlop za 5 m-cy pozostałe do końca roku wykorzystasz ewentualnie u nowego pracodawcy

#5 Guest_R.

Guest_R.
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:02

Byłem w kadrach bo coś te wykorzystane dni nie dawały mi spokoju a więc okazało się, że mam 13 dni ale do wykorzystania i jak wypiszę urlop okres 16-31 lipca to zostanie mi jeszcze jeden dzień i za to mi wypłacą ekwiwalent. 

A więc jeśli załatwię sobie L4 na 16-17 lipca to za ten okres dostanę 80% wynagrodzenia ale wypłacą mi całe 13 dni x stawka = X ekwiwalentu, racja?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:48

A więc jeśli załatwię sobie L4 na 16-31 lipca to za ten okres dostanę 80% wynagrodzenia ale wypłacą mi całe 13 dni x stawka = X ekwiwalentu, racja?

Racja.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17483 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:53

Ekwiwalent oblicza się, dzieląc sumę miesięcznych wynagrodzeń przez współczynnik (20,92). Następnie należy podzielić tak uzyskaną kwotę za jeden dzień urlopu przez liczbę odpowiadającą dobowej normie czasu pracy obowiązującej pracownika. Uzyskaną stawkę godzinową należy pomnożyć przez liczbę godzin niewykorzystanego przez pracownika urlopu wypoczynkowego.

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:07

"to za ten okres dostanę 80% wynagrodzenia" - no nie bardzo, bo dostaniesz 80 % podstawy chorobowego, która nie równa się aktualnemu wynagrodzeniu.

Podstawę chorobowego wylicza się jako średnią z 12-tu miesięcy sprzed choroby po odjęciu składek społecznych, czyli 13,71 %. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych