Skocz do zawartości

numer rejestracyjny na fakturze VAT

VAT numer rejestracyjny samochód paliwo

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 06:36

Witam,
Jestem kierownikiem na jednej ze stacji benzynowych. Od pewnego czasu pojawił się problem z jednym z klientów, tzn. klient tankuje paliwo do pojazdu, przy kasie żąda wystawienia faktury na inny numer rejestracyjny. Po odmowie pracownika robi awanturę. Kiedyś poinformowałam go, iż jest to poświadczenie nieprawdy i że to my jako pracownicy odpowiadamy karnie za nierzetelnie wystawioną fakturę - uciszył się. Jednak następnym razem już zrobił awanturę o definicję zwrotu "poświadczenie nieprawdy".
My jako pracownicy podpisaliśmy oświadczenia (żądała tego od nas firma) w których stwierdzamy, że jesteśmy świadomi odpowiedzialności karnej za dokonanie czynów ( podrabianie i przerabianie faktur oraz poświadczanie nieprawdy w związku z wystawianiem faktur) wynikających z przepisów art. 270a oraz 271 a ustawy z dnia 6 czerwca 1997r.
I teraz moje pytanie do Was jak to wygląda w świetle prawa (jeśli można bardzo proszę o konkretne paragrafy) bardzo proszę także o odpowiedź jak to faktycznie wygląda z wpisaniem numeru rejestracyjnego na fakturę? Czy musi być on zgodny jeśli tak bardzo proszę o konkretny paragraf.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VAT, numer rejestracyjny, samochód, paliwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych