Skocz do zawartości

rezygnacja w urlopu macierzyńskiego na rzecz ojca dziecka

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 12:51

Witam,

Mam pytanie dotyczące rezygnacji z urlopu macierzyńskiego na rzecz męża - ojca dziecka. 

Jestem na umowie na czas określony do końca 2018 roku, pracodawca wstępnie zgodził się na przedłużenie umowy. Termin porodu mam 3 września, załóżmy że dziecko urodzi się dokładnie tego dnia. 

Po urodzeniu dziecka składam wniosek o korzystanie z zasiłku w wymiarze 80% przez cały okres macierzyńskiego i rodzicielskiego. 

Po 14 tygodniach, czyli 10 grudnia przestaję korzystać z urlopu macierzyńskiego i zrzekam się go na rzecz męża (mój wniosek o rezygnację z urlopu (macierzyńskiego + rodzicielskiego) i męża wniosek o wykorzystanie urlopu składamy z 21-dniowym wyprzedzeniem).

Od 11 grudnia mąż "przejmuje" pozostałe 6 tygodni urlopu macierzyńskiego i urlop rodzicielski, zachowując prawo do 80% podstawy swojego wynagrodzenia. 

Czy mój tok rozumowania do tego miejsca jest właściwy, można tak zrobić zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Czy chcąc zostać z dzieckiem i mężem w domu mogę skorzystać od 11 grudnia z urlopu wychowawczego, czy muszę złożyć wypowiedzenie? 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 12:13

Z urlopu wychowawczego możesz skorzystać tak długo, jak będziesz zatrudniona, czyli do 31 grudnia. Jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy, sama wygaśnie, nie musisz jej wypowiadać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy