Skocz do zawartości


rezygnacja w urlopu macierzyńskiego na rzecz ojca dziecka


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 12:51

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące rezygnacji z urlopu macierzyńskiego na rzecz męża - ojca dziecka. 

 

Jestem na umowie na czas określony do końca 2018 roku, pracodawca wstępnie zgodził się na przedłużenie umowy. Termin porodu mam 3 września, załóżmy że dziecko urodzi się dokładnie tego dnia. 

 

Po urodzeniu dziecka składam wniosek o korzystanie z zasiłku w wymiarze 80% przez cały okres macierzyńskiego i rodzicielskiego. 

Po 14 tygodniach, czyli 10 grudnia przestaję korzystać z urlopu macierzyńskiego i zrzekam się go na rzecz męża (mój wniosek o rezygnację z urlopu (macierzyńskiego + rodzicielskiego) i męża wniosek o wykorzystanie urlopu składamy z 21-dniowym wyprzedzeniem).

Od 11 grudnia mąż "przejmuje" pozostałe 6 tygodni urlopu macierzyńskiego i urlop rodzicielski, zachowując prawo do 80% podstawy swojego wynagrodzenia. 

 

Czy mój tok rozumowania do tego miejsca jest właściwy, można tak zrobić zgodnie z obowiązującymi przepisami?

 

Czy chcąc zostać z dzieckiem i mężem w domu mogę skorzystać od 11 grudnia z urlopu wychowawczego, czy muszę złożyć wypowiedzenie? #2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 12:13

Z urlopu wychowawczego możesz skorzystać tak długo, jak będziesz zatrudniona, czyli do 31 grudnia. Jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy, sama wygaśnie, nie musisz jej wypowiadać.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych