Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup i serwis podnośników do magazynu

wróć do serwisu Księgowość 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:48

Cześć,

Otwieramy niedługo magazyn w Krakowie i potrzebujemy porady jakie wózki widłowe i podnośniki warto wybrać? Zależy nam przede wszystkim na sprzęcie wysokiej jakości oraz współpracy z firmą która ma duże doświadczenie w zakresie ich serwisowania. 

Z góry już dzięki za każdą poradę :)

#2 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 09:58

Wiesz co z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że przed podjęciem decyzji sprawdź opinie klientów oraz ich doświadczenia, aby później nie było problemów z serwisowaniem oraz spełnieniem warunków gwarancyjnych . 

#3 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 13:38

I do takich firm na pewno należy Lemarpol, dlatego zdecydowanie polecam Ci sprawdzić ich ofertę na przykład na stronie internetowej, ponieważ mają wszystko dopracowane w zakresie sprzedaży, wynajmu, czy też serwisowania. 

#4 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 21:48

A jaki masz ten magazyn, stawiałeś czy wynajmujesz? bo ja się właśnie zastanawiam jak zrobić, potrzebuje nowej powierzchni magazynowej. Znajomy poleca stawiać, dał mi namiar na firmę wykonawczą Commercecon - pewną i sprawdzoną. Wynajem chyba rzeczywiście na dłuższą metę nie jest opłacalny. 

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:19

Ja bym był za wynajmem, albo zakupem już postawionego bo później podczas budowy często jest sporo problemów technicznych i koszta ciągle rosną. Akurat co do wyboru sprzętu to tutaj jak najbardziej jestem za wyborem sprawdzonej wcześniej firmy, bo nawet lekko wyższa cena jest lepsza jeżeli później mamy wszystko od strony technicznej załatwione w najlepszym porządku. Akurat w Lemarpol jeżeli chodzi o wynajem to ceny są jedne z najlepszych, a do tego stawiają wyłącznie na sprzęt najwyższej jakości i jedynie znanych marek jak m.in Nissan, Manitou, czy Toyota.

#6 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 203 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 10:31

Również jestem podobnego zdania co mój poprzednik, że jak już rozpoczynać współpracę w tym zakresie to z odpowiednio przygotowaną firmą, która radzi sobie z wieloma problemami dość szybko i co ważne skutecznie. Lemarpol wydaje się na ten moment firmą z czołówki, która spełnia warunki umowy oraz wie czego klient będzie od niej wymagał.

#7 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 16:52

Jeśli chodzi o wszystko, co związane z magazynem, to zastanawiam się nad tym, czy robić takie http://warlux.pl/pro...wylazy-dachowe/ wyłazy dachowe. Według mnie to na pewno będzie dobra opcja, ale może Wy dajcie mi znać, czy aby na pewno jest to najlepsze rozwiązanie, żeby później nie okazało się, że wybór był wcale nie potrzebny.

#8 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 18:00

Dzięki Wam za wszystkie porady, w takim razie nie mam co zwlekać tylko trzeba działać. Dziś sprawdzę jak to wstępnie u nich wygląda i jeżeli rzeczywiście zaciekawią mnie ofertą to mam nadzieję, że uda mi się na dobrych warunkach rozpocząć tą współpracę. Trzymajcie kciuki, pozdrawiam!

#9 gruszkabarbara

gruszkabarbara

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 10:47

Wlasny biznes to moze byc nie taka latwa sprawa. Przekonal sie o tym moj znajomy ktory zaczal prowadzic firme trudniaca sie w zleceniach z udzialem maszyn do zadan ciezkich. Oczywiscie mial potrzebny kapital jednak popelnil w jednym miejscu blad przez co sie sporo zadluzyl. Zamiast wypozyczyc na poczatek potrzebny sprzet chociazby od Riwala - https://www.riwal.co...l/wynajem/flota to zakupil praktycznie calosc maszyn na wlasnosc. Odbilo sie to dosc spora czkawka pare miesiecy pozniej gdy liczba zlecen sie zmniejszyla. Na cale szczescie zagraniczne firmy maja w przyszlym roku zlecic mu budowe kilku hal magazynowych takze troche na tym zarobi. Jak widac trzeba miec wszystko doskonale przemyslane .. inaczej nic z tego nie wyniknie.

#10 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 09:03

To w takim razie czekamy na twoje opinie @Torcik66 i mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie oraz będziesz zadowolony z warunków bo jeżeli nie to postaramy się dalej szukać dobrego rozwiązania tego problemu.

#11 gyfweliff3p

gyfweliff3p

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 14:37

Znakomicie! Dzięki wielkie za ciekawe informacje w tym obszarze. Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)

Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu. - Dan Brown

#12 Chichop2

Chichop2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:45

Ja ostatnio sprawdzałem własnie w Riwalu i mogę również stamtąd polecić części. Są solidni i mają naprawdę bardzo szeroki wybór - https://www.riwal.co...nd/pl-pl/czesci. Z pewnością w razie kłopotów z takim sprzętem będą umieli Ci pomóc i doradzić :) Dobra opcja.

#13 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:06

Bardzo dobra jest ta firma ze śląska https://www.agforklift.pl/ , brat do magazynu brał od nich wózki używane i są naprawdę porządne. Aczkolwiek jakby ktoś był zainteresowany zakupem nowych to też jest taka możliwość, firma ponadto zajmuje się też serwisem więc kompleksowa usługa. Polecam zapisać sobie namiar

#14 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 07:43

Do magazynu radziłbym Wam również kupić jakieś solidniejsze wyposażenie, które usprawniłoby transport wewnętrzny. Warto kupić taśmy modułowe, jakieś wózki przemysłowe, czy inne maszyny. Dzięki temu praca odbywać się może zdecydowanie sprawniej.

;)

#15 shazam

shazam

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 luty 2019 - 22:54

Przy wyborze takiego sprzetu trzeba sie jednak kierowac jakoscia wykonania. Nie ma nic gorszego niz jakas niezapowiedziana awaria .. zawsze jest to ogromna strata czasu oraz pieniedzy. Z drugiej strony nie ma rzeczy idealnych i nawet najbardziej skomplikowane maszyny moga czasami dac sobie we znaki. Zawsze trzeba sprawdzic jakie podejscie ma dana firma w kontekscie napraw/serwisowania i jak daleko jeden z nich jest oddalony od naszej bazy. Z tego co ja sie orientuje pod tym wzgledem najlepiej wypada JLG - https://jlg.com.pl/czesci/ oferujac pomoc 24/7 nawet w najtrudniejszych warunkach. Takie podejscie do klienta powinno byc wyznacznikiem dla innych firm z branzy. Dla mnie sa oni liderami i tyle w temacie :) Pozdrawiam

#16 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:34

Akurat jeżeli chodzi o wybór wyposażenia do magazynu, a dokładnie sprzętu to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę Lemarpol, który posiada szeroki wybór modeli nowych i używanych, Do tego umożliwiają również wynajem długo oraz krótkoterminowy i zajmują się prowadzeniem ich serwisów także idzie to wszystko dużo sprawniej niż u konkurencji i co ważne nie mamy dłuższych przestojów w pracy  :)

#17 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 10 luty 2019 - 21:28

Szeroki wybór i wysoką jakość można znaleźć u www.darkomp.com. Kupiłem u nich sprzęt i jestem zadowolony z zakupu. Duży wybór narzędzi ręcznych i pneumatycznych, urządzeń do spawania i rozruchu. Można liczyć na fachowe doradztwo. 

#18 marcinkowski

marcinkowski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 14:05

Jeśli chodzi o podnośnik to śmiało polecam Ci firmę glasslift, długowieczna polska solidna firma. Mają duży wybór jeśli chodzi o podnośniki takie jak smartlift, uplifter, maeda lub mini żurawie. Polecam skontaktować się i zapytać o ofertę indywidualną ;) 

#19 PawluM

PawluM

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 06:58

Rzadko kiedy chyba takie sprzęty się kupuje, częściej te są wynajmowane do konkretnych prac wysokościowych. Pomagają przy wycince drzew, pracach remontowych na wysokościach, montaży reklam, czy też myciu okien w biurowcach. Jednak jak potrzebujecie to kupcie odpowiadający wam podnośnik. W firmie Gizo https://gizo.pl/ będziecie mogli znaleźć podnośniki towarowe, koszowe, nożycowe. Mają też specjalistyczne ładowarki teleskopowe. Na pewno tu coś odpowiedniego znajdziecie, także własnie na wynajem.

#20 Rafson

Rafson

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 15:39

Skoro otwieracie nowy magazyn, warto również wybrać do niego odpowiednie oświetlenie. Mogę polecić lampy przemysłowe wykonane w technologii LED, których rozmaitość dostępnych modeli, sprawi, że ich światło spełni wymagania obiektu, a także będzie wygodne podczas pracy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych