Skocz do zawartości

Przerwa w pracy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2018 - 19:08

Witam serdecznie!

Chciałbym zapytać o taką rzecz. Otóż jestem pracownikiem produkcyjnym na stanowisku kontrolera jakości, praca w naszej firmie odbywa się w systemie 3 zmianowym, pracownicy produkują nasze wyroby w prasach i po ukończeniu produkcji wyciągają je i przekazują do nas-kontrolerów. Jest nas na zmianie dwóch. Nasze przerwa w pracy trwa ok 7-10 minut. Dla wszystkich pracodawca umożliwia przerwe 30 minutową. My jednak z racji tego, że proces produkcyjny trwa ciągle przez 8 h nie możemy tyle czasu spędzić na przerwie ponieważ zostalibyśmy zawaleni pracą. Przez następne np 2 h musielibyśmy to nadrabiać. Czy takie traktowanie jest zgodne z przepisami? Nie ma mozliwosci byśmy siebie zastępowali bo każdy z nas ma już dużo pracy swojej i nie jest w stanie przejąć obowiązków kolegi na czas śniadania. To chyba nie jest normalna sytuacja w której idę na przerwę w pracy z perspektywą nadrabiania zaległości po przerwie. Proszę o odpowiedz 

#2 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 05:23

Z tego co mi wiadomo, to pracodawca jest zobowiązany do umożliwienia 30 minutowej przerwy dla pracownika jeśli czas pracy wynosi 8 godzin. Raczej nie ma wyjątków.

Pozdrawiam

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 05:48

Z tego co mi wiadomo, to pracodawca jest zobowiązany do umożliwienia 30 minutowej przerwy dla pracownika jeśli czas pracy wynosi 8 godzin. Raczej nie ma wyjątków.

Pozdrawiam

Źle ci wiadomo, bo to 15 minut i nie umożliwienia,a udzielenia.

#4 GrzegorzWet

GrzegorzWet

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 lipiec 2018 - 09:21

15 minut powyżej 6h w normalnych warunkach.

#5 Dawid.D

Dawid.D

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 14:01

15 minut Ci przysługuje bezwzględnie przy 8 godzinach pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych