Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wygląda postępowanie windykacyjne?

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102722 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 17:41

Windykacja to zbiór czynności prawnych, procesowych oraz faktycznych, które na celu mają doprowadzenie dłużnika do wykonania zobowiązania. Jakie są etapy postępowania?

Powrót do artykułu: Jak wygląda postępowanie windykacyjne?

#2 Guest_Remigiusz

Guest_Remigiusz
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 17:41

Windykacja może być sądowa, egzekucyjna. Profesjonalny pełnmocnik proceesowy w toku prowadzonych postępowań dokonuje takiej windykacji. Jest to aktywny udział w całym procesie w tym nawet egzekucji z nieruchomośći. Skuteczna firma windykacyjna powinna również nadzorować podejmowane przez komornika sądowego czynności. Jeżeli ktoś szuka porządnej i sprawdzonej firmy windykacyjnej to polecam BON.

#3 Guest_sadinternetowypl

Guest_sadinternetowypl
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 16:01

Wierzyciel powinien sam wysłać wezwanie do zapłaty, a później złożyć pozew o zapłatę. Korzystanie z firmy windykacyjnej, która tylko wydzwania mimo, iż dłużnik informuje że nie zapłaci nie ma sensu. W tym czasie sąd wydałby nakaz zapłaty a komornik ściągnął dług. Niestety po roku dłużnik już nic nie ma, bo inni wierzyciele ściągnęli co się dało przez komornika.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 17:49

A co zrrobić jak firma windykacyjna wogule nie poinformowała o długu tylko poszła od razu do Sądu.A ja spłaciłam dług a firma windykacyjna nie wycofała sprawy z Sądu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych