Skocz do zawartości

Składki chorobowe a student

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2018 - 23:58

Witam,
Jutro podpisuje umowę i zastanawiam się nad punktem dotczacym składek chorobowych. Jestem studentem, czy jeżeli dobrowolnie zaznacze że chce aby pracodawca odprowadzał składki chorobowe, to gdy dopadnie mnie jakaś choroba/nieszczęście przysługuje mi jakiekolwiek wynagrodzenie za nieobecność w pracy (oczywiście po okazaniu zwolnienia od lekarza).
Sam nie wiem co tam zaznaczyć.
Pozdrawiam,
Damian

#2 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:12

Witam,
Jutro podpisuje umowę i zastanawiam się nad punktem dotczacym składek chorobowych. Jestem studentem, czy jeżeli dobrowolnie zaznacze że chce aby pracodawca odprowadzał składki chorobowe, to gdy dopadnie mnie jakaś choroba/nieszczęście przysługuje mi jakiekolwiek wynagrodzenie za nieobecność w pracy (oczywiście po okazaniu zwolnienia od lekarza).
Sam nie wiem co tam zaznaczyć.
Pozdrawiam,
Damian

Rozumiem, że umowa, którą podpisujesz to umowa zlecenie. Studenci przy takiej umowie nie są zgłaszani do ŻADNYCH składek społecznych, w tym chorobowej też nie. Więc jeżeli zachorujesz a lekarz wypisze ci zwolnienie to będzie ono traktowane tylko jako usprawiedliwiona nieobecność, żadne wynagrodzenie za ten okres nie będzie ci się należeć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych