Skocz do zawartości

odmowa zasiłku chorobowego

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2018 - 09:33

Pracownik otrzymał wynagrodzenie za maj, które składało się z zasiłku i wynagrodzenia za pracę. Teraz otrzymałam do wiadomości informację z zus o odmowie prawa do zasiłku za kilka dni maja. Pracownik nie stawił się na komisję i za kilka dni ostatniego zwolnienia odmówiono wypłaty zasiłku. Proszę o wskazówki jak ja teraz powinnam rozliczyć ten nadpłacony zasiłek? Z góry dziękuję

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8376 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 08:03

Pracownik, który nie stawił się na kontrolę do lekarza orzecznika, uniemożliwiając tym samym badanie, traci prawo do zasiłku chorobowego od następnego dnia po wyznaczonym terminie badania, ponieważ od tego momentu traci ważność jego zaświadczenie lekarskie.

#3 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 13 czerwiec 2018 - 10:05

Ja kiedyś zrobiłam taki myk, że zwróciłam się do ZUS aby to oni ściągnęli od pracownika nienależnie pobrany zasiłek. ZUS się zgodził a ja nie musiałam nic korygować (bo na dzień wypłaty pracownik miał prawo do zasiłku, jaki mu wypłaciłam).

Nie wiem, czy ten numer przejdzie ale warto spróbować ;)

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:41

Dzięki dziewczyny. Ja niestety wypłaciłam zasiłek za te dni bo pismo dostałam po wypłacie wynagrodzenia. Pracownik nawet już u nas nie pracuje. Otrzymał wypłatę za maj składającą się z zasiłku do 10 maja i wynagrodzenie za pracę od 11 maja do 31. Teraz dostałam kopię decyzji, że za dni 9 i 10 maj ZUS odmawia wypłaty zasiłku. I teraz nie wiem jak to rozliczyć? W sumie jest to decyzja dla pracownika, ja otrzymałam to do wiadomości.

#5 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:21

Tym bardziej masz podstawę do zwrócenia się do ZUS o odzyskanie zasiłku. W sensie, skoro ZUS uznał, że się nie należy to niech wyegzekwuje od pracownika zwrot zasiłku (bo nie jest już Twoim pracownikiem i nie masz jak potrącić). Pisz do ZUS. Jak odmówią to przynajmniej wskażą powód odmowy i ewentualnie podpowiedzą co zrobić. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych